Texas holdem hands for beginners

coiffeur казино lons ле saunier

Работите се зафатени во Океанот Одморалиште Казино откако неодамна беше купена од страна на Luxor Капитал Група.Две од казино лидери биле прости и местото на одржување е потпиша голем договор со Арената Фудбалска Лига (AFL).На shakeup почна во казино што го видел поголемиот дел од своето работење, со исклучок на својата sportsbook, стагнира во текот на изминатата година.Океанот е извршен ДИРЕКТОР, Френк Леоне, и неговиот главен финансиски директор (CFO), Алан Greenstein, се на врвот на синџирот на исхрана.Леоне се заменува со Ерик Matejevich, поранешен главен оперативен директор на сега веќе затворени Атлантскиот Клуб, Казино Хотел.Тој ќе служи како Океан е привремена извршен ДИРЕКТОР до трајна замена е пронајден.Преземање на финансиски владее во казино е Тери Glebocki.Таа беше претходно CFO во Tropicana Атлантик Сити и чекори во иста улога во Океанот.На потези се дел од Luxor план за подобрување на имотот.На NY-врз основа на хеџ фондот рече дека претходно оваа недела дека искуството и талентот на две нови директори се ставаат на маса ", ќе биде непроценливо во континуирана [Luxor е] интензитет." Минатата среда, беше соопштено дека Океанот сега е официјален домаќин на хотелот на нов Атлантик Сити AFL тим, името на кој допрва треба да биде ослободен.Тимот се очекува да се земе во областа во следната сезона, и Океанот ќе биде домаќин на франшиза почнувајќи со својот тренинг кампот на оваа април.На ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Маркетинг и Продажба на Океанот, Петар Ciccone, е наведено дека казино е во потрага напред за да се "во партнерство со Атлантик Сити AFL и помага во одгледувањето на двете [нивните] брендови." Специјални цени и намалените цени на билети ќе бидат понудени за да се AFL фанови во текот на сезоната.Не многу друго беше објавен за попусти и цени, но Luxor посочи дека тоа ќе обезбеди повеќе детали во следните неколку недели.Новиот тим ќе го користи Џим Whelan Boardwalk Сала за својот дом игри и се очекува да го види својот прв натпревар на Мај 4, кога тоа го превзема тимот од Колумбо, Охајо.Тимот претходно во лигата од 2004 до AFL тоа се нарекува quits во 2008 година, и таму е нема збор за тоа дали е или не се очекува да продолжи со своето старо име, Колумбо Уништувачи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre texas holdem hands for beginners.