сребро наследство одморалиште казино телефонски број

важност покер тешки човек трофеи

Како што се очекуваше, Њу Џерси државата Собрание го одобри најновите законски обид да се донесе правна спортски обложувања да Атлантик Сити казина и државата racetracks.Во четвртокот, на Собранието гласаа 73-4 во корист на А-3711 спортски обложувања законот, кој ќе го укине државните закони за забрана на wagering на песни и казина.Државниот Сенат одобри нивната верзија на законот, во вторникот од страна на маргина на 25-1, се бара само Gov сребро наследство одморалиште казино телефонски број. Крис Кристи е потпис за законот и одредбите за да стапи на сила.Кристи има понудено ниту индикација за неговите намери, иако фактот дека тој побара (и беше доделена) две измени и дополнувања на законодавството пред гласови сугерира, тој е најмалку однесете seriously. By закон, тој има 45 дена во кој треба да се направи до неговиот ум.Кристи вето сличен бил во август само да флип-flop еден месец подоцна и да одлучи спортски обложувања беше цел вреди да се следи по сите.За тековната сметка, а Кристи портпарол рече само дека гувернерот ќе се "земање на многу блиску изгледаат на законодавството." Државата Сен важност покер кривично трофеи. Зраци Lesniak воведе оваа најнова сметка како обид да засилување Кристи е потрагата НАС да се Окружниот Судија Мајкл Шип се разјаснат дали неговата 2013 забрана имаше за неважечки само делови од државата е оригинална спортски обложувања законодавство.Кристи е аргумент е дека 2012 законодавство имаше имплицитно се укине државните закони против обложување, а Lesniak најновиот напор ги отстранува сите траги од двосмисленоста од изречно елиминирање на оние државни закони (но само на песни и казина).Шип беше закажана да се слушне орален аргументи од двете Њу Џерси и неговите противници – на Одделот за Правда и gaggle на спортски лиги на Октомври. 31 но овој датум оттогаш се турка назад до Ноември. Ако Кристи го потпиша законот, неговото барање за јасност од Шип би биле излишни.Кристи, исто така може да почека до завршувањето на претресот, да го потпише законот, ако Шип беа да владее против него важност покер совети и трикови. MONMOUTH CHOMPING НА МАЛКУ Кристи, исто така може да се потпишат на сметка веднаш, што ќе им овозможи на Вилијам Хил-напојува sportsbook на Monmouth Парк патеката играчка автомобили, каде да се почне преземање на МАК wagers.Песната е оператори се chomping во малку да се unwrap нивната нова играчка, но се согласи да се одржи надвор за да овозможи Кристи е потрагата да се заклучи.Песна советник Денис Drazin сега вели дека песната сака да се почне преземање на wagers на недела Октомври важност покер тешки човек трофеи. 26, еден ден по оригиналната 45-ден застој период песната се согласиле да ги следниве Кристи е флип-flop.Но Drazin не може да се дејствува до Кристи знаци на испрекинатата линија avorion повеќе бедем слотови мо. Drazin е свесен дека КАНЦЕЛАРИЈА/лиги, најверојатно, ќе бараат друга привремено ограничување на ред да го блокира Monmouth од движи напред, колку и тие да не врати во 2012 година. Но, за таа цел да биде готово, лиги ќе мора да докажат дека имаат добар шут во кои преовладуваат во испрашувањето правен случај.Њу Џерси најновиот законски gambit е наменет да се повлече килим излезе од под нивните противници' правни аргументи.Њу Џерси е најновата нацрт-законот бил инспириран од забелешките направени од страна КАНЦЕЛАРИЈА/лига адвокати за време на борбата во текот на последните сметка.На адвокати имаше тврди дека PASPA сојузна спортски обложувања забрана не падне afoul на САД Уставот е 'commandeering' едикти, бидејќи немаше ништо во PASPA дека спречила една држава од едноставно одбиваа да се спроведе локална анти-обложување закони.Њу Џерси верува дека сегашната план се придржува до овие насоки.СИТЕ ЗА BENJAMINS Lesniak кажано ESPN е Дејвид Purdum што тој верува "на лиги" крајот игра е сопственост." Lesniak очекува лиги да тужи за да блокирате Monmouth врз основа на тоа дека обложување вклучува нивната заштитна марка на производ и на тој начин ги крши нивните имотни права.Европската спортски лиги има lobbied без успех за слични 'спортско обложување права", но Lesniak мисли таква шема ќе им овозможи на лиги' доволно ПР маска за да "се на маса и намалување на договор." Адам Сребро, комесарот на НБА, предложи колку минатиот месец, кога тој рече НБА би "на крајот учествуваат" во правна спортско обложување, ширењето на кои преку НАС Сребро наречен "неизбежна." Њу Џерси pols веќе предложи 0.25% данок на сите wagers што ќе одат директно во лига' џебови.Дека ќе биде доволно, или е вистинска пазарење уште да се почне?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre awg 3 slot power cord near me.