Avorion more upgrade slots mod

presque isle падови и казино работни места

Penn National Игри (NASDAQ:ПЕН) акции се собраа во средата, добивање на искра од reopening три казина во Илиноис и договор со Sportradar за МАК во играта обложување.По slumping 17 проценти во текот на минатата недела и речиси осум проценти во јуни, акциите на Пен се повисоки за скоро пет проценти денес.Во средата, регионалните игри оператор рече своите три казина во Илиноис и неговите Prairie Државата Играње видео игри терминал (VGT) операции се повторно отворени за бизнис.Во текот на гејминг индустријата reopening, Пен акции прикажува приказни да позитивни вести кои се однесуваат на компанијата marquee пазари.Земјата на Линколн одговара дека бил, како Пен е најголемиот оператор има.Пен е Prairie Државата работи на Argosy Alton и Холивуд казина во Чикаго предградијата на Аурора и Joilet.Со денешниот Илиноис вести, Пен потврдува дека 34 од својот 41 игри места — или 83 проценти од своето портфолио — во 14 од 19 земји во кои тоа се прави бизнис се отвори повторно avorion more upgrade slots mod. "Со дополнителни членки се подготвуваат за продолжување на игри работење, компанијата ќе обезбеди ажурирани информации за своите закажани сопственост reopenings како што ја добива конечно одобрување од државните регулатори," компанијата се вели во соопштението.На Tropicana на Лас Вегас Лента и места-само Plainridge Парк Казино во Масачусетс се две од седумте Пен места, кои се уште се затворени.Оператори со Илиноис стапалки, вклучувајќи го и Пен, се добива зелено светло за повторно отворање на казината, само во времето за враќање на традиционалните спортови.Подоцна овој месец, на NBA и NHL ќе продолжите 2019-20 сезони, и главната Бејзбол Лига (mlb е таргетирање на јули 23 или 24 како Отворање на Ден presque isle падови и казино erie pa. The Prairie Државата, одобрени од спортско обложување минатата година и тоа отиде живеат таму во Март, но кога coronavirus пандемија удри, тоа се принудени за откажување или одложување на силно се обложуваат спортски настани и лиги, одржување на државните аспирации да стане спортски wagering центар на Свиткување на чекање.Двата Пен е Argosy и Холивуд казина се одржи Илиноис обложување спортски лиценци.Во текот на гејминг индустријата COVID-19 исклучување, Илиноис отстранети услов mandating коцкари се регистрирате за онлајн wagering сметки на мало sportsbooks.Кои би можеле да бидат благодет за Пен како што започна на Barstool Sportsbook стан во септември.Некои експерти велат дека државата би можела да стане најголема обложување спортски центар во земјата благодарение на Чикаго ентузијазам за професионален спортски, нејзините големи популации, и нејзините утврдени историјата (макар и недозволени) на спортски обложувања.Одделно, Пен рече денеска постигнаа договор со спортски информации услуги Sportradar да се користи МАК податоци на Пен wagering платформи, вклучувајќи ја и Barstool Sportsbook стан.Со Sportradar договор, Пен рече дека тоа може да го понуди "во играта wagering опции на МАК игри во својот мало спортски обложувања локации и на својата Barstool Sportsbook стан." Live обложување е еден од најбрзо растечките сегменти од поширок спортски wagering универзумот.Гејминг компанијата поседува 36% од Barstool Спорт.Нејзините тули и малтер и интернет sportsbooks ќе го носи Barstool брендирање. presque isle падови и казино ресторани.