колку се покер чипови

казино апликации кои се плаќаат пари

На добрите и лошите страни на пушите казина се bandied за за еони, но сега една нова студија може да фрли дополнителна светлина на тоа дали или не тоа, всушност, ќе влијанието игри приходи да се направи казина целосно nonsmoking.Една деценија во вредност од неодамна објави пушите податоци во Ајова може да се фати на вниманието на чист воздух, се залага за се обидува да се ослободи казина на чад од цигари за добро.Десет години по Ајова Пушите Воздух Чин беше да се стави во закон, државните службеници велат дека нема докази што укажуваат забраната е погодена било бизниси — вклучувајќи барови и ресторани — каде што пушењето е забрането.Всушност, бројот на лиценци за претпријатија кои продаваат алкохол е зголемен и државата има искусни "продолжи раст," Стивен Ларсон, администратор на Ајова Алкохолни Пијалоци Поделба, изјави Весник.Извештајот исто така покажува дека генерално, пушењето и чад поврзани со здравствената заштита е намален во текот на овој век.Како ветувачки како на десет-годишно ажурирање може да биде, тоа се уште паѓа краток за да се биде убедлив студија на случај кога се разгледува импликациите на индустријата за игри.Како и многу други држави кои имаат донесени се забрани пушењето, Ајова иззема казина од законот.Во државите каде што пушењето е забрането внатре казина, игри на службени лица се пријавени приходи капки и се жалеа во согласност регулатива.Минатата година, повикувајќи се на две години од пушите податоци во Њу Орлеанс, Цезар Забава извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora рече дека Harrah ' s Казино видов приходи се откажат од $69 милиони денари од 2014-2016 колку се покер чипови.
Њу Орлеанс bucked законот на државата во 2014 година преку проширување на националната пушењето забрана да вклучува барови и казина.Од тогаш, Frissora рече, коцкари ги презеле нивните бизнис надвор од градот колку се пинк покер чипови вредност. "Тоа не е фер затоа што сите други околу нас не имаат забрана за пушење", рече тој.Минатиот ноември, а councilwoman во Гери, ВО повлече предложениот забрана за пушење по извршен ДИРЕКТОР на двата локални Величествен Ѕвезда казина рече дека забраната ќе ја елиминира 400 работни места и трошоците на државата $3 милиони денари на годишно ниво во пари од даноците колку се денар слотови. LaVetta Искри-Вејд (Г-6) се повлече предложениот правилник, велејќи дека забраната ќе создаде неповолна положба, бидејќи пушењето забрана не би се применуваат во близина на казина и во други општини, според Северозападниот Индијана Пати.И во Атлантик Сити, ја Уживаат Казино исклучување во 2014 година по само две години од работењето.Меѓу многуте фактори кои се припише на казино е затворање е целосната забрана за пушење, која официјални лица велат дека може да се претвори некои клиенти се исклучи.Казино повторил крајот на минатиот месец како Океанот Одморалиште Казино, и нов сопственост е повторно дозволено пушење во внатрешноста.Но, додека игри директори може да укажуваат на приходи капки, други истражувања покажуваат постои ништо што покажува казина губат пари по пушењето забрани се стави во место.Една студија се појавува во Тобако Контрола, медицински журнал, проверуваат последиците од Илиноис' 2008 Пушите Илиноис Чин, во која беа вклучени казина.Илиноис виде пет проценти пад во казино приемните по забраната беше ставен во место.Но, студијата заклучиле дека падот– кои казино директори посочи како доказ за несакани ефекти не пушењето мерки — беше повеќе резултат на национално ниво рецесија од новиот закон казино апликации кои се плаќаат пари. "Проценките од нашата студија јасно укажа на тоа дека Илиноис законот што забрани пушењето во казина има немаше значителни негативни економски последици за казина во однос на по глава на жител приемните или приходи", рече д-Р Јован Tauras, на Националното Биро за Економско Истражување, кој ја водеше студијата.Лас Вегас казина немаат пушењето во области каде што храната се сервира и во поголемиот дел од градот покер соби, но имаат инаку досега се спротивставија на општата забрана.Но само 80 милји на север во близина Mesquite, група е laboring години за да донесат промена во внатрешноста дека мал град три казина.На Mesquite Граѓаните за Чиста Внатрешна Воздухот се лобирање градските власти за промена од 2016 година казино апликации кои се плаќаат на вас. Казина се меѓу градот најголемите работодавачи и градот членовите на советот имаат неколку наврати изрази неподготвеност да се наметне забрана за пушење на оние бизниси.Досега, најблиску групата има добивано и да се донесе за промена беше ливче иницијатива петиција што ќе се стави во прашање во рацете на Mesquite гласачи.Петиција имаа потребните потписи за да се појави во ноември е гласачкото ливче, но на јуни 26, само неколку дена пред крајниот рок за да ги достави оние потписи, а Кларк Каунти Окружниот Суд Судија одобрение за ограничување на ред и прелиминарна забрана против иницијативата.Тужбата беше поднесена од страна на Mesquite Игри ДОО и Ранчо Mesquite Казино Inc.против PAC собирање потписи за гласање иницијатива, според Mesquite Локални Вести.Обвинетите во тужбата се тврди дека "Опис на Ефект" аспект на иницијатива не се адекватно или јасно да се идентификуваат, каде пушењето ќе биде забрането.Процентот на пушачи е толку мал во споредба со не-пушачите.Зарем не би било попаметно да се грижиме за огромното мнозинство, наместо на околу 15% од населението, кои се уште пуши?На магла од чадот го прави да изгледа како повеќето луѓе се пушењето, особено ако цигара е осветлена.Изгледа како не-brained..