е коцкање приходи даночни велика британија

комплет рулет се прелива фотонапонски 50

Чарлс Barkley имаше тоа право по сите.Ако не сте добивање на Сер Чарлс референца, јас ве покануваме оди на YouTube и тип "Чарлс Barkley Улога Модел" и притиснете enter.Кои на крајот ќе доведат до бројни видеа на озлогласениот Најк комерцијални Barkley имаше во почетокот на 90-тите, каде што, без раскош и околности, тој ја гледа во камера и провокативно прокламира дека тој не е модел за пример е коцкање приходи даночни велика британија.
"Само затоа што јас забивање кошарка, не значи дека јас треба да се подигне вашите деца." Тоа беа последните зборови тој искажал во кои комерцијални и речиси 20 години по која ад предизвика maelstrom контроверзии, ќе се погледне назад на него со сознание дека и покрај flak тој и Најк добиени од тоа, тие зборови никогаш не rung повистинито отколку што правам сега.Порано и денес, јас поминав низ мојата вообичаена навика на проверка на спортски веб-страница за да видите каков вид на спортски вести е правење на наслови.Таму беше Алекс Родригез добивање beaned со Рајан Dempster пред да се започне загледан во New York Yankees камбек победа против Бостон ред Сокс.Таму беше вообичаените кадри на МАК вести дека сега во регуларната сезона е еден месец далеку од kick-off.Имаше дури и мал дел на младиот и надежен New York Knicks и Бруклин Мрежи ривалство.И тогаш, од аголот на окото, видов една вест дека брзо доби моето внимание е коцкање приходи даночни во канада. "Блејд Ранер обвинет за убиство".Блејд Ранер, се разбира, е Оскар Pistorius, двојно-amputee што плени глобална публика (вклучувајќи рудникот) во текот на 2012 олимписките Игри во Лондон за да биде прв хендикепирани тркач да се натпреварува против работоспособното конкуренти.Во тоа време, неговото учество беше hailed како монументална достигнување на човечкиот дух, вид на како што целиот духот на олимписките Игри беше.Тој не освои медал, но Pistorius беше веројатно најпопуларните спортист за време на игрите, изложен неговиот уникатен талент и покрај неговата состојба, а исто така светкави духовитост за себе дека endeared него дури и повеќе на масите.Јас се сеќавам зборува за мојата свршеница за човекот, шанса горди и емоционална на гледаат некој се бори низ сите пречки, тој се соочи со растат, ништо повеќе од губење и на нозете пред тој дури и се претвори еден, а потоа пркосејќи им на сите скептици на неговиот начин да се натпреваруваат на најголемиот фаза на сите нив против лицата кои ги имаше сите нивните appendages непроменети е коцкање приходи предмет на se данок. "Тоа пријателе е улога модел," јас сликовито се сеќавам кажувам неа, пред додавање на "тој дури и не треба да освои медал веќе и тој ќе биде најголемата приказна во олимписките Игри".Брзо нанапред до порано и денес и јас се уште не можеше да процесот на зборови "Блејд Ранер" и "убиство" во иста реченица заедно.Јас се загледа во насловот и мојот ум darted назад до февруари оваа година, кога вести скрши што тој ја застрелал својата девојка, Reeva Steenkamp.Јас не можев да верувам, тогаш и јас се уште не можат да веруваат дека тоа сега.Оскар Pistorius, истиот човек кој украл срцата на милиони на Олимпијадата е сега се соочува 35 години во затвор доколку тој е прогласен за виновен за убиство на неговата девојка.Трагична како целата оваа епизода е за сите што се вклучени, исто така, се принудени да се чекор назад од мојот спортски fandom и да се разбереме зборовите на Чарлс Barkley рече дека во комерцијални речиси 20 години комплет рулет се прелива фотонапонски 50. "Родителите треба да биде улогата на модели," тој, исто така, рече дека во ад.Последните случувања во спортскиот свет сите точка на вознемирувачки тренд кој Чарлс Barkley ни кажа години и години, но многу од нас погодно дојде под килим, бидејќи тоа е лесно да се каже на децата за да се емулира овој кошаркар или да се погледне се до оваа фудбалери.Готово, постојат голем број на спортисти во денешниот возраст кои се достојни да биде наречен улогата на модели.Но, во изминатите неколку месеци сам, го видовме толку многу од нив се unmasked за тоа луѓе што не би сакал твоите деца, дури и признаваат.Без разлика дали тоа е Ленс Армстронг конечно призна да допинг или Арон Претстави беше обвинет за убиство, ние сме полека ќе откриете дека многу од овие спортисти кои ќе стави на pedestals и кажете на младата генерација да се погледне нагоре за да се бидат изложени како недостатоци во нивниот развратен начин.И јас не сум дури и нема да се нурне во листата на спортисти навлегува во бесмислени се бори или добивање разби за DUIs или дрога имот.Таа листа ќе се кандидира колку што Мисисипи.Но најголемиот шок од сите нив беше Оскар Pistorius.Тој беше најавена како човек кој никогаш не ги споделите неговите недостатоци го добиете најдоброто од него, се борат својот пат да се натпреварува против светот-класа тркачи и не е така, не на заслуги на штета и рејтингот, туку затоа што тој, всушност, се верува дека тој е на еднакво рамниште со сите нив.Тој не се грижи дека тој имал титаниум за нозе.Тој само се грижеше за мерење на самиот против најдобрите и работел неговиот задник надвор да имаат таа можност.И кога тој не, ние го поздравија за него и призна својата сила, храброст и цврстина.Тој беше совршен улога модел.Или така ми се чинеше дека додека сите ние дознавме дека тој, наводно, убиени неговата девојка и сега е загледан на сите-премногу реална можност на 35-годишна затворска казна.Јас бев најверојатно 8 или 9 години кога Чарлс Barkley комерцијални емитуваше.Во тоа време, немав идеја што тој зборува за тоа и јас не се грижат, бидејќи јас сакав Сер Чарлс како кошаркар.Но, денес, јас сум затворање на 30 години и тие зборови тој рече дека сега се чувствува како тие имале foreboding чувство во нив, како ако тој беше ни кажува нешто што ние не беа би требало да се разбере тогаш, но на крајот ќе со текот на времето.Сега јас го добие.Спортистите не треба да биде улогата на модели.Тоа е работа на родителите.Ако некој како универзално сакан и почитуван како Оскар Pistorius е способен да прави нешто како одвратното како тужбите што се поднесени против него, тогаш она што не го кажуваат нашите деца кога тие се каже нешто како "Зошто тој го направи тоа?Мислев дека е добар човек".Вистината е, не постојат одговори.Само чувство на срам дека ние ги споделите некој се обиде да ги поддржуваат нашите деца со вредности кои треба да се учејќи ги спасиме од самиот почеток комплет рулет се прелива groupe electrogene. "Само затоа што јас забивање кошарка, не значи дека јас треба да се подигне вашите деца." Чарлс Barkley беше во право тогаш.Тој се уште е сега.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre комплет vernis полу постојан geant казино.