бон де намалување де 10 евра geant казино

како да се добие во текот на покер загуби

Кристина има над 25 години работно искуство во вложување, игри и коцкање индустрија.Почнувајќи од пред-dotcom ера, таа има кариера опфаќа земјиште, интернет и мобилни, крос сите аспекти на обложување и коцкање операции, одржување виш улоги со некои од најдобрите светски познати брендови (како на пример, Вилијам Хил и Богородица) и се одговорни за управување на повеќе бизнис дисциплини, функции и тимови низ голем број на канали, производи, клиенти, и јурисдикции, вклучувајќи и законска усогласеност и перење пари бон де намалување де 10 евра geant казино. Eventus: Како не ќе го најдете вашиот започне во индустријата и како не ви пристигне на вашата моментална позиција?Тина: не сум сигурен дека некој се буди едно утро и вели сакам да работам во обложување и игри, па како и повеќето луѓе ми падна во тоа случајно.Во мојот случај тоа започна како скратено работно време, во поддршка на корисниците, додека јас бев на факултет.Привлечноста да се биде во опкружување што беше, и сеуште е, прилично уникатен и возбудлив и секогаш во потрага да им помогнам на границите, каде напорна работа се препознаени и наградени, и кој беше спремен да ме плаќаат за да се направи нешто што го направив во моето слободно време како и да е, се гледа спорт, значи јас никогаш не се оставени и никогаш не погледнав назад.Добив од каде што јас сум од буквално само работни мојот пат до, учење од земјата нагоре.Јас се чувствувам многу привилегирани да биде во можност да се каже дека јас сум веројатно еден од ретките луѓе околу кои биле доволно среќни да имаат искуство на работа во секој аспект од индустријата – производ, канал, ученик и на сите нивоа.Уживав и научени од секоја улога, но за тргување и пред-линија операции остане мојата прва љубов.Пред неколку години, и дојдов на крстосница – или се работи за некој друг или да се стави на моите пари, каде што мојата уста беше и оди сам – да се биде punter отидов и за вториот.Тоа е неверојатно искуство овозможувајќи ми да не се носат само на вршење на работи уживам, како што работат со start-up прозорци и да им помогне да се ре-инженер на постојните бизниси, но исто така се истражуваат нови области како што се blockchain, esports и помеша и се меша со реалноста, работа со регулаторите да се изгради и развие закони и регулативи, и да поминуваат повеќе време за работите што е навистина важно за мене како играч заштита и одговорност и одржување на криминал надвор од коцкање. Eventus: Што мислите индустријата ќе изгледа за пет години?Тина: Тоа е големо прашање – и мислам дека одговорот е во тоа зависи од тоа каде се наоѓате во светот.На пример, во западна Европа по една деценија на deregulation и либерализација се појавува да биде блиску со регулаторите преземање на повеќе строги пристап и јавно мислење и поддршка за индустрија самрак.Австралија исто така има преземено чекори за да владее на оператори.САД, од друга страна е почеток за да отворите до спортски обложувања и може да се очекува злато-треска во наредните години, не и најмалку важно дека некои од најголемите светски спортски лиги и забава брендови се клучни чинители во оваа храбриот нов свет.На друго место, во растечките економии, како што Африка, Индија и Кина и јужна Америка се сомневам дека ќе видите мешани торба на прописите и забрана управувано од страна на политичките расположение и економски победи коцкање преку данок.Во однос на производи.Спортски обложувања ќе продолжи како што тоа секогаш има – малку повеќе иновации и можеби малку повеќе социјални како VR развива; esports ќе биде интересно со многу регулатори во потрага на ограничување на тоа, поради неговата огромна привлечност кон децата – како играчите и гледачите; казино и слотови ќе мора да се погледне за да вештина за да се продолжи за да се вклучат со следната генерација на играчи.Јас мислам дека ние сепак ќе се игра, тоа само ќе биде во малку поинаков начин. Eventus: Доколку можете да промените нешто за индустрија, што би било тоа и зошто?Тина: јас не сум сигурен дека ќе промените нешто во врска со индустријата по себе.Мислам дека она што го правиме треба да се промени е начинот на кој таа се смета од страна на луѓе од надвор бон де намалување казино вози марс 2021. Scantily облечени девојки во expos, бурлеска танчери на награди церемонии и Мис Игри натпревар не индустријата не претполага.Можете да се обидете и се облекуваат до сите вас, како што се одржување на промо девојки на работни места, женски избор или прослава на феминизмот и женственост, но основната порака вика 'dirty old men' leering на млади девојки доволно за да се биде своите ќерки.' Нејзините 2018 како да се добие повеќе се губи во казино. За помалку од две години millennials и јас генерација ќе биде 50% од работна сила.За оваа генерација различност, еднаквост и инклузија се очекување не е аспирација.Инвеститорите, работниците и потрошувачите избори ќе се води од тоа како една компанија или сектор се смета.Ние веќе се бореше со millennials како клиенти, ако ние не се ни дејствуваат заедно и брзо, тогаш следните неколку години, ќе се види ни се борат да ја привлечат и да ја задржат следната генерација на инвеститорите и на вработените кои, пак, ќе влијае на нашата способност да се изгради на производи кои се вклучуваат на следната генерација на клиентите.Нашата иднина зависи од тоа како светот гледа на нас.Тоа е време да се фрли далеку телото боја, пердуви и thongs и покажеме на светот она што индустријата е навистина ми се допаѓа – забава, динамичен, ангажирање, но пред се за почит и егалитарна. Eventus: Каков совет би им даде на вашите помладите самоуправа, почнувајќи од Индустријата за Игри?Тина: Тоа е тешка еден.Добив некои навистина добри совети од другите кога бев помлад која јас ја зеде и најверојатно би се помине на.Не се обиде и да биде некој што не сте.Кога ќе го видите или ги исполнуваат некој ќе му се восхитуваат, да се погледне во она што тие го прават добро и да ја прилагодат за да одговараат на вас, но, исто така, го разгледаме во она што тие го прават дека не ви се допаѓа толку многу и не го прават тоа.Можете исто така ќе треба да уживате во она што го правите со луѓе ви се допаѓа како да се добие во текот на покер загуби.

8 часа за еден ден е долго време да се прави нешто не ви се допаѓа со луѓе кои повеќе би сакале да се избегне.Ако се утврди дека не ви се допаѓа 80% на вашата работа или на луѓето околу себе, тогаш ќе се најде нешто друго – нема да бидете задоволни, и нема да учат или да напредува.Никогаш немој да мислите дека се премногу добри или знаете сè.Шеф или не, јас никогаш не сум бил премногу горд за да скокаат на КС линии и помогне на тимот од кога тие се потребни или да побара техника за да се објасни нешто за мене во бебе јазик.Го признае делото што луѓето околу вас се направи и да не се земе кредит за нешто што некој друг го направил.Не се плашат да пробаат нови работи, и не се премногу спушти слушалката на грешки – оние што сте ги направиле се некои од најдобрите искуства во учењето.Повеќето од сите биде верен на самиот себе – и лекување на секој друг на ист начин на кој вие би сакале да бидат третирани, без разлика дали тоа е почиста или на извршниот ДИРЕКТОР. Eventus: Што мислите дека е најзначајна пречка за жените во индустријата, денес?Она што може да се направи за да се промовира повеќе жени и нивните подобар прием во гејминг индустријата?Тина: Тоа ќе биде лесно да се каже мажите се најважните бариера, но не сум сигурен дека би било фер.Секако, на оние кои веруваат дека жените се уште има место да се игра како украсни орнаменти во работи поврзани средини не прават ништо за да им помогне, но тоа не е толку едноставно.Постојат многу мажи во индустријата, кои пред се разбираат дека талент и вештина не е дефиниран од страна на пол.Неодамнешните истражувања од страна на Сите-Во Разновидноста на Проектот, исто така, покажува дека добивање на жените во индустријата не е проблем – број на мажи v жените на Менаџерот ниво се прилично еднакви.Каде што тоа се менува е Менаџер ниво наваму, каде бројот на жени почне да се откажат од далеку.Ние треба да се разбере зошто тоа е.Тоа е начин на живот или кариера избори како што мајчинство или да се пресели во една индустрија која не е 24/7? Тоа би можело да биде конкурентна закана – феномен каде жените кои го направиле тоа се отпорни на промовирање на другите како тие ги гледаат како директна конкуренција, и која многу малку помлада и поубава жените се чини дека се соочуваат.Или тоа е пристрасност (свесно или на друг начин)?Промената бара од нас да се разбере она што вистински предизвици и проблеми се, а потоа работат заедно за да ги надминат.Тоа значи championing вештина и талент, а не на пакувањето доаѓа во.Тоа е она што на Сите-Во Различноста Проект е за сите.Ние веќе добив некои од најголемите светски компании кои работат со нас и ќе поттикне активност секој и секоја компанија, бизнис или регулаторот дека верува во еднаквост на можности за сите (без оглед на пол, раса, сексуалноста, инвалидитетот или било која друга ознака) да ни се придружат.За повеќе информации само одете на https.allindiversityproject.com. Eventus: Во вашите сопствени зборови, го опишуваат она што верувате Зачин 2019 да биде.Тина: јас мислам дека тоа е настан кој е дозволено Индија да започне истражување на она што во светот на обложување и коцкање може да биде, не само со предизвиците, но исто така и огромната скала на можност и комерцијално, политички и економски.Подземни обложување индустрија е огромен, и неуспехот да се справи со оние прашања кои се поврзани со нелегално коцкање, како што се криминал, проблем коцкање, кредит-ајкули натпревар-одредување може да предизвика непоправлива штета не само на Индија е најголем бренд, на IPL но исто така и на ткаенина на општеството.Важно е дека оние што се на власт разберат импликациите и можностите и ЗАЧИН обезбедува платформа безбеден простор за возрасен конструктивен разговор далеку од возбуда и реторика. Eventus: Што ќе се погледне напред со тоа што се дел од Спајс 2019? Тина: Како и со другите Eventus конференции во нови и пазарите во развој тоа е можност да се добие рана увид во нови пазар, што има потенцијал да биде еден од најголемите во светот.Тоа е шанса да се запознаат со клучните играчи, да разберат предизвиците и ризиците и искуство првиот хард токму она што Индија би можело да биде со примена на добра регулација.Индија има најбрза растечка економија и сега се смета од страна на многу за да биде водечки светски технолошки центар за иновации во области како што се AI.Она што ќе биде навистина интересна и возбудлива за да се истражат е дел дека регулиран Индискиот коцкање пазарот во комбинација со одгледување на технолошки моќ би можеле да играат во следната генерација на глобално игри производи и услуги.Има толку многу да се зборува за – не можат да чекаат.Кристина Thakor-Rankin изгледа очекуваме средба во лицето на Спајс 2019 во Гоа.Погледнете повеќе информации за Зачин 2019 и како можете да се регистрирате подолу.По успешно се hosti како да се добие повеќе од губење на пари за коцкање.