најголемиот казино победи во австралија

сите места на опфатот од казино heist

Тоа е се нарекува најбогатите игра во фудбал или на игра која е во вредност од £90million на победникот.Минатата ноќ, Кардиф даде приказ што може да се направи мислите дали тие можат да се пречи со промоција на врвот лет најголемиот казино победи во австралија. 3-0 е капитулација секаде каде што се одвива.Во почетниот нога на најголемите игра на вашиот сезона, тоа е речиси незамисливо.Од трите цели што посетителите Читање голови, два може да се стави долу на грешки во Кардиф е назад линија.Само трето, возвишеното индивидуални напори од Jobi McAnuff може да се даде голем износ на credit сите иста боја покер. By потоа, играта е завршена, како натпревар и посетителите поддржувачи беа веќе сонуваат за Вембли финалето од Шампионатот други Велшки страна Swansea.Кардиф ќе мора да се оди назад до цртање одбор и сега би можеле да дури и се pipped да стане Велс " првиот Премиер Лигата страна.На Bluebirds крајно чувствува Craig Bellamy е отсуство, како на нивниот напад на Мајкл Chopra и Џеј Bothroyd беше лесно да се отапени со Читање на одбрана.Дејв Џонс е веројатно да чувствуваат клубот exit повеќе од повеќето како тој се бори да го спаси својот некогаш-несигурна позиција како шеф на страна од Велшкиот град сите казино пристапни точки. "И покрај тоа учествувал во две неодамнешни play-off Кардиф се дојде до краток, што може да чини Дејв Џонс неговата работа", рече Хил е портпарол Греам Sharpe.Како и за нивните Велшки соседи, конечната дава менаџер Brendan Роџерс можност да се стави еден во текот на страна што отпуштен него помалку отколку пред две години.Тоа е погоди никого, кој ќе биде промовиран на Премиер Лигата.Со црвено-жешка напред Shane Long, Читање може само околу работ тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сите места на опфатот од казино heist.