најдобрите ресторани во ѕвезда казино

iphone 8 64gb price in nigeria slot

На Бери Обврзници на бокс беше во тоа повторно...Тоа требаше да биде Флојд Пари Mayweather е викенд да блесне и да се направи изјава за неговата мразители и doubters.Тоа требаше да биде Бокс е викенд, наместо, тоа беше само уште еден контроверзен викенд во контроверзниот спорт на бокс.И како за Mayweather, овој викенд има само додава гориво за оган гори во срцата на неговите критичари.Наслов во саботата вечер на борбата против Виктор Ортиз, Флојд Mayweather беше 8-1 омилена страна на многу книги за да се четка до подот со Ортиз.Но резултатот од оваа борба лево измешани чувства низ светот бокс.Додека Пари Може да доби платени и на крајот се дадени на неговото ветување на КО Ортиз, гледачи, кои се платени да се види на четири круга на Плати По Видите мораше да се малку разочарани од начинот на кој сето тоа заврши.Да се биде вистински, Ортиз се бореа за она што некои може да се јавите на помалку од чиста борба и дури и успеа да го фати Mayweather со headbutt што доведе до прекин.Кога двајцата боксери се врати на средината на кружниот да се допре ракавици, пред да може да се каже зборовите "морон удар" борбата е завршена и Mayweather имаше тропнал Ортиз надвор.Тоа мораше да се случи кога борбата беше добивање на добра, кога луѓето беа размислување тоа е она што се плаќа за да ја видите, потоа во едно трепкање на окото, чиста разочарување како гледачи гледавме еден отсутен ум Ортиз со рацете долу, се неговиот бел rung.Има многу начини на кои луѓето може да се погледне во она што се случило.На една страна имате оние во Ортиз агол што сигурно ќе побарувачката на реваншот и велат дека тоа не беше фер борба и Ортиз имаше вистинска можност да се повлечете го вознемири.Од друга страна, ќе имаат оние бокс навивачите кои ќе жал признаеме дека ова беше само повеќе контроверзии и друг жално црно око за спорт на бокс.Вистината е, кога ќе стапнат во боксерски ринг со човек кој е 41-0, подобро да се задржи вашите раце нагоре и да се подготвени на сите времиња.Некаде во позадина ќе имаат оние кои во Mayweather е агол кој ќе ви каже дека без разлика како ќе се погледне во него, морон удар или не, контроверзни или легитимни, нокаут е нокаут и 42-0 е уште 42-0 и пари е сè уште зелено.Ортиз во пост борбата интервју беше малку да се весели во моите книги за некој кој мисли ги изгубија во нефер борба.Можеби тој е престојуваат позитивни, можеби и тој е облечен човек гаќи, или начинот на кој, тој не звучи како шампион.Според Пари Mayweather, тој го направи она што тој мораше да го направи.Тоа е тешко да се расправаат со тоа.И во случај да се прашувате, (а сите ние се) ако играта Pac-Man е веднаш во линија, не држете го вашиот здив, Mayweather вели дека тој не треба да се бори против него.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобрите ресторани во ѕвезда казино.