коментар jouer ау казино машина sous

combien број на рулет

MGM Места поднесе тужба против федералната влада за својот договор со кој им се дозволи да Конектикат две Индијански племиња за да се отвори третото место во североисточната држава, на Асошиетед Прес извештаи.Поднесени во Вашингтон, MGM е тужба е во насока на превртување на министерството за Внатрешни работи е одобрување на измена на договорите помеѓу државата и Mashantucket Pequot и Mohegan племиња.Овие измени и дополнувања се овозможи племиња да ги споделат работите на казино во Источниот Виндзор, 12 милји од MGM е казино во Спрингфилд, Масачусетс коментар jouer ау казино машина sous. MGM на претставниците напиша во изјава: "измени и дополнувања не се ограничени на Исток Виндзор казино combien број peut на jouer a la рулет. "Тие се олесни комерцијални, off-резервација игри со племенски заеднички потфат насекаде во Конектикат и државните законодавци неодамна предложените признавање на заеднички потфат ексклузивна, не-понуда за лиценца да работи казино во Bridgeport, Конектикат.Измените и дополнувањата на тој начин даваат на националната, постојана конкурентска предност на заедничкиот потфат."Планови за сателитска казино во Источна Виндзор за првпат беа дискутирани во 2014 година кога две племиња сметаат дека тоа е начин да се заштити работни места во нивните Mohegan Сонцето и Foxwoods Одморалиште Казино својства.Лидерите од племиња се изјасниле дека имаат веќе инвестирани околу $14m во Источниот Виндзор проект; сајт има набавени и поставени на нула, повеќето државни и локални одобренија се добиени и договор постигнат со изградба на сојузи.Конектикат е compacts со племиња им дава ексклузивни права на одредени verticals во замена за 25% на слот машина приходи. combien број jouer a la рулет.