најдобри вистински онлајн казино во австралија

живеат надвор од коцкање

Американската казино оператор Лас Вегас Песоци Corporation, наводно име Роберт Голдстејн (на сликата) за да служи како својот нов Претседател и Главен Извршен Директор на следниве јануари 11 смртта на претходникот Шелдон Adelson.Според вторник извештај од Лас Вегас Преглед-Списанието, весникот, на 65-годишниот биле служи како Лас Вегас-со седиште на фирма, Претседател и Главен Оперативен Директор, но беше ставена во привремено контрола на само неколку дена пред Adelson почина на возраст од 87 по долга битка со non-Hodgkin лимфом.Долгата врска: весникот детални дека Голдстејн се приклучи Лас Вегас Песоци Corporation во 1995 година пред добивање на седиштето на својот одбор за некои 20 години подоцна, во исто време како и да биде именуван за неговиот претходен пост.Тој наводно порано служел како казино behemoth Глобална Игри Операции Претседател и Извршен Заменик-Претседател по термин работи како Претседател и Главен Оперативен Директор за Венецијански Одморалиште Лас Вегас и 3000-соба На Palazzo хотел.Иднината залог: дипломиран на Универзитетот во Питсбург, Голдстејн наводно издадени писмо во Лас Вегас Песоци Corporation вработените во која се опишани Adelson како "ментор и драг пријател' пред ветува да ги почитуваат неговите forerunner визијата за Невада-базирана компанија.Наводно, прочитајте го писмото од Голдстејн.. најдобри вистински онлајн казино во австралија.

"Од неговото донесување, јас се размислува за тоа како најдобро да го почитуваат и одговорот стана кристално јасно.Ние ќе се движиме напред, со определување и реши да го продолжи да расте на оваа компанија позиција како лидер во оваа индустрија тој го направи за нас.Г-дин Adelson би очекувале ништо помалку." Погоден ред: Да се пополни пост сега се оставени празни од страна на Голдстејн и Лас Вегас Преглед-Journal објави дека Патрик Dumont не е избран да служи како оператор е најновата Претседател и Главен Оперативен Директор со Ренди Hyzak движат нагоре да се преземе, како Главен Финансиски Директор.Семејството врска: весникот објаснува дека 45-годишниот Dumont е во брак со Sivan Ochshorn, кој е ќерка на Adelson е втората сопруга, Miriam Adelson, и има искуство во корпоративните финансии.Тој се приклучи на казино оператор е рангирана во 2010 година, пред да биде именуван за директор во април 2017 следниве магии во различни финансии и стратегија улоги.Компаративна почетниците: Лас Вегас Преглед-Journal објави дека Hyzak е релативно непознатиот во Лас Вегас Песоци Corporation имаат само се приклучи во Март 2016 година да работи како неговиот Постар Заменик-Претседател и Главен Службеник за Сметководство.Пред ова и весникот детални дека 50-годишниот биле вработени од страна на Freescale Phlx Ограничен каде што работел како Заменик-Претседател и Главен Службеник за Сметководство.Наводно, прочитајте изјава од Голдстејн.. живеат онлајн покер. "Г-дин Adelson раководство се водени од нас да се на врвот на нашата индустрија и неговото наследство живее преку компанијата 50,000 членовите на тимот и иконите својства тој разви во целиот свет.Нашите духови биле dimmer во овие неколку недели од неговото донесување, но иднината на компанијата тој е основана сјае светло.Тој би очекувале ништо помалку од еден агресивно извршување на работата почна и јас сум одлучен да го доведе оваа компанија напред, на начин со кој најдобро се почести неговата визија." направи персоналните покер чип.