реката дух казино тулса настани

кат план

GameLoot, центарот на Лас Вегас-базирани tech компанијата, започна својата онлајн фантазија спорт бизнис насочена кон повик фан кој сака полесно и побрзо опција за време посветеност побара од традиционалните фантазија спорт.Тоа е демографската Џереми Шеј вели дека никој друг не е таргетирање реката дух казино тулса настани.

"Има 135 милиони гледачи еден месец кои гледаат ESPN Спортски Центар", рече Шеј, GameLoot е извршен ДИРЕКТОР реката дух казино тулса концерт распоред. "Фантазијата Спортски Трговска Асоцијација проценки 35 милиони луѓе се игра фантазија спорт.Оставајќи 100 милиони чисто спортски фанови кои не се во игра фантазија спорт." GameLoot генерира приходи купува онлајн на својата виртуелна валута – Плен – и од реклами и спонзорства, рече тој.Шеј рече сајтот е насочена кон публиката, која вклучува повик спортски фанови и социјална гејмерите.Тоа не е како традиционалните фантазијата игри понудени од страна на Cantor Игри, Yahoo и ESPN, Шеј рече реката дух казино тулса. "Ние сакаме да се пополни празнината што никој не ги презела за уште", рече тој.
GameLoot натпревари вклучуваат главната Бејзбол Лига (mlb, НАСКАР, PGA и Големи Лига Фудбал, со Barclay е Премиер Лигата во подигнувањето на следниот месец.МАК и колеџ фудбал започна во септември, со колеџ кошарка почнувајќи во ноември кат план. GameLoot не бара широко познавање на статистика играч, со сајт давање на играчи можност за користење на својата 2-Минута Вежба или Брзо ги Собереш функција да имате играчи избрани за нив.Шеј рече да се изгради тим за вечерва безбол игри, играчи со користење на 2-Минута Вежба функција имате две минути за да ги собереш стомна, catcher и четири други играчи на bucky поклопец на слот е на место за да се заштити. "Тоа се врти фантазија спорт во лотарија билет," Шеј рече.Фантазијата играчи на сајтот може да учествува бесплатно во различни реално време игри и може да победи GameLoot е виртуелна валута, Плен, кој може да се користи за да внесете други натпревари.Шеј рече еднаш ќе се кандидира надвор од виртуелна валута, вие сте во можност да купат повеќе валута.Играта е хостиран на GameLoot платформа и е достапна како интернет пребарувач-базирана игра.Шеј рече дека тие се дизајнирани за да биде user-friendly на било кој уред, вклучувајќи ги и таблети и паметни телефони.На приватно финансираат start-up со четири вработени се најде дом во 317 Шестиот Свети во центарот на Лас Вегас на bucky поклопец на слот на fluoroscopy е. "Мислевме центарот на Лас Вегас беше на место што требаше да биде, опкружен со десетици други start-ups," Шеј рече. "Тоа е лесно да се повлече во талентирани луѓе што треба.Во споредба со Summerlin или Хендерсон, Шестата Улица е добро култура одговара за нас." Шеј рече дека компанијата има две-дел историја, со почеток во 2009 година како фантазија спорт промоција бизнис пред pivoting да фантазија спорт минатата година.Тој рече дека компанијата не е профитабилен, но се очекува да биде во црна во блиска иднина..