на бивол правец на реката казино

репарација телефон geant казино pessac

Велика БРИТАНИЈА обложување оператори се во шок во четвртокот, како и извештаи укажуваат владата ќе продолжи со плановите за доделување на horseracing индустрија својата долго посакувана 'обложување право.' Во средата, во Дербито Пост се скрши на вестите дека четврток ќе видите Tory владата објави планира да ја замени многу loathed Леви систем со нов режим што бара и земјиште-базирани и онлајн bookmakers за пренос на одредено намалување на нивните велика БРИТАНИЈА трка обложување приходи назад кон спортот.Во четвртокот наутро, Tory ПРАТЕНИК Боб Blackman се очекува да маса едно прашање за министерот за Култура, Медиуми и Спорт во врска со владата на ветувањето да се наметне трајно решение за годишен Данок на системот, со која се бара земјиште-базирани bookies да ја ослободат назад 10.75% од нивните велика БРИТАНИЈА трка обложување приходи на спортот.Министерот се очекува да се одговори со заклетвата да се воведе подзаконски акти проширување на задолжителни провизиите за да сите трка wagers, тие се ставени во обложување продавница или преку онлајн обложување сајт.Законодавството, наводно, се предвидува овој нов систем да биде во место до април 2017.
Тековната Леви шема генерира околу £100 да трки секоја година, но новите обложување право може да се зголеми овој годишен период од £30m.Повеќе детали не најверојатно ќе биде претстојниот до владата го претстави својот буџет Март 16 на бивол правец на реката казино. Планот ќе бара мнозинство гласови во парламентот и Домот на Господарите, како и уверувањето од страна на Европската Унија дека предлогот не претставуваат нелегални државна помош на bucky поклопец на слот мора да има најмалку што доведе еквивалент.

Bookies се очекува да започне на ЕУ предизвик на велика БРИТАНИЈА предлог, но трки поддржувачи веруваат преседан веќе е поставена преку 2013 Европската Комисија одлука за одобрување на сличен план во Франција.Британскиот Horseracing Орган (BHA) ќе наводно се држи со неговата контроверзна Овластени Обложување Партнер (ABP) шема до нови обложување право е донесен.На ABP ограничува трки спонзорства и други тај-up прозорци да обложување компании кои имаат согласи доброволно да придонесе парче од нивната онлајн трка обложување приходи на спортот.До денес, само четири фирми – 32Red, Bet365, Betfair и BetVictor – имаат добиено официјален ABP статус.Минатиот месец, четири ABP holdouts – Ladbrokes, Корали, Вилијам Хил и SkyBet – беа лишени од правото да се рекламираат на ТВ претплата за канал Трки, во БРИТАНИЈА.Портпарол на каналот е сопственик, Racecourse Media Group, изјави CalvinAyre.com одлуката да се овозможи bookmakers за рекламирање на Дербито велика БРИТАНИЈА, ако тие се пријавите за да ABP партнери е "чисто на Racecourse Media Group (матичната компанија на RUK) одлука, и не BHA е." Велика БРИТАНИЈА bookies може да се опростат ако тие се чувствуваат малку прогонувани на крајот.Во изминатите година и половина, што сте сведоци на воведување на нови 15% онлајн точка-на-потрошувачка на доход, како и зголемување на земјиште базирани на Машина Игри Должност од 20% до 25%.Промените имаат wreaked хаос со оператори' дното линии, со Вилијам Хил плаќање на £87m во дополнителни даноци во 2015 година на бивол ресторан правец на реката казино. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre репарација телефон geant казино pessac.