на бивол ресторан правец на реката казино

репарација телефон geant казино montpellier

Велика БРИТАНИЈА лотарија победник обвинет за faking својот билет за да ги победи г 2.5 милиони ($3.27 милиони) џекпот речиси десет години pleaded не се виновни за една точка на измама од лажно претставување за време на сослушување во Свети Albans Magistrate Суд во вторник.Едвард Putman, 53, верува дека тој е "злобно суден," својот адвокат рече.

Putman беше наречен "на Лото Rapist" од страна на таблоидите откако неговиот windfall бидејќи тој служи девет години во затвор во 1990-тите за насилно силување на 17-годишна девојка.Тој, исто така, има осудителни пресуди за незаконско ранување и благосостојбата измама.Истрагата за наводите дека Putman го претставија на doctored билет за Националната Лотарија на услуги Камелот во септември 2009 година, првично беше намален од страна на полицијата, бидејќи Камелот имаше изгуби клучен дел од доказите — билет.Но 2016 година истрага од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија констатира дека е "повеќе веројатно отколку не" измама се случило.Регулаторот казни Камелот £3 милиони ($393 милиони евра) за плаќање на билет дека верува дека бил намерно оштетени и фалсификувани, но признава Putman, најверојатно, ќе добие за да ги задржи парите.Во септември, очигледно свесен дека полициската истрага била повторно отворена, Putman беше ненадејно обвинет за измама.Тоа не е јасно што ново има докази излезе на виделина дека има подршка обвинители да се донесе еден случај против него, иако извор кој зборуваше за Daily Mirror минатата недела изјави дека новиот сведок е подготвен да сведочи против Putman на бивол ресторан правец на реката казино. "Луѓето во истрагата е кажано дека некој кој работи на Лотарија конечно дојде напред", рече извор, кој е опишан како "блиски до истрагата." "Тие си првиот човек кој е подготвен да даде докази дека билет може да се лажни," изворот додаде репарација телефон geant казино pessac. "Тоа е голем развој, бидејќи долго време полицијата се гладуваа на докази.Ако тој е осуден тој би можело да биде принуден да го предаде назад на пари." Тоа одамна е осомничен дека Putman посветена на наводната измама со помош од некој внатре Камелот репарација телефон geant казино nimes. Giles Knibbs беше ИТ специјалист работи за Камелот е измама оддел на време, кои можат да имаат доста Putman витални информации за победа билет.

Knibbs извршил самоубиство во 2016 година среде тврди дека тој е дел од заговор да уцени Putman. Putman снимени медиуми на неговиот телефон како тој влегол во судот вторник, неговото лице се опфатени со очила за сонце и црна шамија и капа.Внатре, тој зборувал само за да не се изјасни за виновен и да го потврдат неговите лични податоци.Тој е поради појави на Св Albans Круна Суд на 19 ноември. репарација телефон geant казино montpellier.