марина беј песоци казино сингапур котизација за странци

долго слот toasters на продажба

Малта-лиценцирани онлајн игри оператори имаат незаконски биле насочени кон коцкари во Норвешка.Ова е тврдењето на норвешката Игри Орган (ГО), познат како Lotteri - сл stiftelsestilsynet, кој е сега се случува по шест компании за кршење на законите на државата.Според времето на Малта, Норвешка има забрани сите трансакции поврзани со шест "нелегално" фирми, кои вклучуваат Kindred Група, Дино Игри Ltd., на Betsson Група, Ко-Игри, Ltd., L&L Европа Играчи Ltd.и Игри Иновации Група (СВИРКА).Првите две добија предупредувања овој месец, додека другите биле издадени предупредување писма минатиот ноември.Како резултат на забрана, банките во Норвешка, веќе не може да трансфер на пари за секоја сметка кои се чуваат од страна на компаниите.На ГО тврди дека тие биле сите маркетинг на своите услуги во Норвешка и обезбедување на онлајн обложување услуги да Norwegians без држава дозвола.Само две компании се овластени да обезбеди коцкање услуги во земјата – sportsbook и казино игри оператор Norsk Ѓубрето и трка обложување оператор Norsk Rikstoto.На crackdown доаѓа како Норвешка се обидува да се исчисти својата локална коцкање простор и да се спречи неавторизиран компании од работењето таму.Претходно оваа година, СВИРКА, Ко-Игри, Betsson и Kindred формираа нова група, норвешката индустриска Асоцијација за Онлајн Коцкање.Таа група беше создадена во обид да се лобира земјата да се опуштите својата коцкање политики така што на нови компании би можеле да влезат во просторот марина беј песоци казино сингапур котизација за странци. Kindred веќе поднесена тужба против ГО, тврди дека нејзините политики и отстранување на коцкање апликации од норвешка верзија на Apple App Store претставува "регулаторната overreach" и нечесна ограничување на трговијата марина беј песоци slots казино.
L&L дојде под оган во Шведска неодамна, откако беше откриено дека еден акционер, Tumas Група извршен ДИРЕКТОР Yorgen Fenech, имаше неговите интереси скриени од јавноста.Акциите се одржуваат преку компанија наречена TL Ограничен и беа трае од Trustfote верува, која држи половина од акциите во TL Ограничена за Fenech долгорочните ефекти од коцкање. Fenech, исто така, поседува 17 Црна, кој е опишан како извор на приходи за компании се наоѓа во Панама кои се во сопственост од страна на првите наставници, Кит Schembri, на која држава е премиер, како и Панама Туризам Министерот, Конрад Mizzi.Дека истрагата се уште е во тек.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre долго слот toasters на продажба.