црвени куче казино без депозит бонус кодови април 2021

колку чини да се казино партија

Тужителот тужи Цезар Забава сакате да ја присили еден од казино на операторот на адвокати за да се објасни начинот на кој компанијата дојде до renege на $7б кредит гаранција.Тужителот тужи Цезар во Делавер побараа судот да ги принудат адвокат Григориј Ezring да сведочат за тоа како Цезар Забава Корпорација (КЕК) пристигна во својата 2014 година донесе одлука да се продаде еден мал дел од нејзините главни единица Цезар Забава Оперативни Co (CEOC), кои се поднесени за отворена стечајна постапка во јануари.Според документите добиени од Блумберг Њуз, помлад кредитори бараат информации за некој април 2014 година презентација направен да ЦИК одбор од адвокат кој работел со Ezring, чија фирма ги претставува Аполон Глобален Менаџмент, еден од КЕК е хеџ фонд сопственици.Еден месец по таа презентација, CEC продадени 5% од својот удел во CEOC, потег ЦИК тврди дека се отстранети матичната компанија има обврска да го почитуваат $7b долг гаранција за помлад кредитори.Овие кредитори имаат тужена КЕК и на врвот Аполон execs во Делавер и Њу Јорк во текот на долг reneging и контроверзниот пренос на профитабилни средства од CEOC пред стечај поднесување.Во труда поднесени на судот ракување костум, CEC, рече Ezring не можев да бидат принудени да ги откријат информации во однос на Мај 2014 година презентирање се должи на информации кои потпаѓаат под опсегот на адвокат-клиент привилегија црвени куче казино без депозит бонус кодови април 2021. CEC повика иста заштита за Appllo извршување Дејвид Sambur, кој дејствувал како главен сведок на одбраната ЦИК акции.Но кредитори тврдат Sambur користи некои од овие заштитени информации во пополнување со судот одбрана CEC е откажување на долгот гаранција.Доверителите велат дека КЕК може да го имаат двата начини, јас.e.ако ЦИК може да се користат некои од заштитени информации кога одговара на нивните цели, доверителите имаат право на исти сместување колку чини да се направи казино чип. (CEC ривал Лас Вегас Песоци падна жртва на истата стапица во незаконско прекинување одговараат донесе со поранешниот Песоци Кина извршен ДИРЕКТОР Стив Jacobs.Песоци адвокати имаше тврди дека одредени документи беа недопуштена, бидејќи тие не може да бидат префрлени на Невада поради Macau е заштита на личните податоци закони, но судијата не се согласува по таа научиле Песоци адвокати веќе се пренесени истите податоци да Невада за да можат да го ветеринар во однапред.) ЦИК) ги отфрла тврдењето дека кој било од нејзините судот поднесоци содржани информации опфатени со адвокат-клиент привилегија.Страните ќе расправаат точка во Делавер Chancery Суд подоцна овој месец.СРЕДСТВА за ПРЕНОС ИСТРАГА ОДЛОЖУВАЊА во Текот во Илиноис, каде што во различни судови е ракувањето CEOC е отворена постапка за стечај, приватниот детектив задолжи со испитување на законитоста на оние контроверзни средства трансфери има рече тој нема да биде поднесување неговите откритија скоро време.Во Март, НИ Стечај Судија Бенџамин Goldgar назначен поранешниот Вотергејт помошник-обвинител Ричард Дејвис да се оди преку Цезар' датотеки, да се утврди дали постои било каков доказ за бесрамна scheming зад средства трансфери.Дејвис беше дадено до Декември колку чини да се направи казино. 15 за да ги презентираат своите сознанија.Оваа недела, Дејвис вели дека неговиот тим е уште poring над 6.4 м страници од документи кои се однесуваат на КЕК и CEOC.Дејвис вели дека многу од документите имаше само неодамна примените и тоа дека голем број на сведоци Дејвис' тим сака да разговара имаше настојувале да одложувања во седи за разговор.Дејвис вели дека неговиот тим ќе почнат да дискутираат своите претходни ставови со засегнатите страни по денот на Благодарноста одмор, време во кое тие ќе им биде дозволено да се придонесе повеќе информации.Минатиот месец, Goldgar одобрени Цезар' продолжување на контрола над своите стечајна постапка од четири месеци до Март 15, 2016 година колку чини да се казино партија. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку се црвени чипови вредност во рулет.