колку се црвени покер чипови вредност

ѕвезда казино дарлинг харбор сместување

Не постои негирајќи дека Азија е многу возбудлива раст на пазарот.Проблемот е, тоа е се нафиркан од многу различни правци што го прави нестабилни.Нахакан концесија може да се направи тука во текот на подолг рок, иако.Имам мало сомневање дека во текот на наредните, да речеме, 30 години или така, на Азиските игри сцена ќе расте многу побрзо од било Западен казино врската.Тоа не е да се каже дека иако било специфични казино во регионот ќе напредува во текот на истиот временски период.Има премногу каприц и непредвидливост да биде во можност да вложите капитал во една компанија и се увери дека тоа нема да биде nationalized или растурени или страдаат стечај или барем тешка пад.Сепак, не постои негира импресивна покажуваат на G2E Азија 2019 колку се црвени покер чипови вредност. Гении на индустријата конвергенција и споделување на своето know-how и достигнувања ќе бидат клучни за долгорочен раст, но на гејминг индустријата во целина отколку успехот на било која специфична компанија.Зошто е тоа толку тешко да се избере победник тука?Затоа што историски гледано, ние видовме стар пријател монополското владата поврзан со бизнис модел пред да, и тоа не е работа на долг рок.Секако, тоа сигурно доведува до спектакуларни добивки, додека бум фаза на бизнис циклус продолжува, но како пламен кој гори топла и брзо да ги снема гориво, на патување назад се стреми да биде исто толку спектакуларно.Кога имате владата поддржани од монопол, ќе ги добиете сите профит, но вие сте заглавени со сите загуби, премногу.Ќе апсорбира најдобрите плодови на деловниот циклус, но исто така страдаат од најголемите водопади.Но, ајде да се backtrack малку.Фасцинантен нешто околу целиот Азиски приказна, и не само во игри на среќа, е дека ако се вратиме сите на патот до самиот почеток на акции на акции во компании како нешто што постои во областа на финансиите, сето тоа почнува во Азија.Австрискиот економист Лудвиг von Mises еднаш рече дека, иако националните економии речиси секогаш се замаглат линијата помеѓу капитализмот и социјализмот, до одреден степен, постои уште едно тешко линија што го дели на капиталистичка економија од социјалистичката економија.Тоа е, постоењето на берзата.Ова всушност започна со Британскиот и холандската источноиндиска Компании, основана во 1600 и 1602, иако тие не го направите тоа многу добро или еднакво, предизвикување масовен глад во Индија со својата монополското политики на патот.Британската источноиндиска компанија, исто така, се случи да биде и прва меѓународна власт спонзорирана од дилер на дрога, трговија опиум под принудени монополи низ Азија.Тоа беше брутален.Тоа го направи компанијата многу пари, и на дрога кои се занимаваат траеше 148 години по целиот пат до 1947 година колку соби на црн даб казино. Добро, Азија се пресели од опиум, вид, но традицијата на монопол продолжува да овој ден.Во Малезија, Genting ужива целосна владина поддршка, што го прави многу тешко за конкурентите да работат.Во Камбоџа, тоа е Nagacorp.Во Филипини, тоа е PAGCOR и неговите потчинети.Сите овие операции се во подем, но сега тие се вртење на друг начин.Сите тие се потпираат на Кинески богатство, кои, благодарение на релативната повлекување од тоталитаризам по Мао, има skyrocketed, одлевање во текот на остатокот од регионот.Животниот циклус на еден монопол започнува со доминација на пазарот потпомогната од страна на владата за рестрикции во корист на своите партнери.Тогаш добротвор расте и расте со се повеќе и повеќе импресивен профит.Но, тогаш монопол добива мрзливи, троши премногу делење на работни места нефункционирањето на персоналот, не е особено загрижен дека многу, бидејќи добивката се толку големи. (Саудиска ARAMCO е кралот на овој тип на бизнис модел.) Но видовме Азиските финансиски кризи и пред тоа, неодамна во 1997 година, кога Азија валути, со исклучок на Кина Renminbi, падна во однос на доларот помеѓу 33% и 83% во доцните 90-ти.За среќа за овие земји, тие го научиле лекцијата дека премногу пари печатење на крајот ја уништува вашата економија, и тие го чуваат нивните монетарни политики во суштина во согласност со оние на Федерални Резерви, inflating своите пари резерви на повеќе или помалку иста стапка, особено со оглед на последната глобална финансиска криза во 2008 година.

Ова е во контраст деценија од 1987 до 1998 година, на врвот на последните Азиската финансиска криза, кога печатење пари во Малезија, Индонезија, Тајланд, Јужна Кореја и на Филипините беше целосно надвор од контрола.Така, додека сите тие се конзервативни со монетарната политика, барем релативно, она што тие не научиле уште е дека монополи не траат, и на вкупните се врши надградба на тековната монополското Азиските игри на пазарот може наскоро да прерасне во нешто друго повеќе слободни и фер, но тоа ќе потрае некое пресврт пред транзицијата е направен.Главното прашање што јас го гледам, е дека уште во 1997 година, Кина беше во можност да се избега на Азиската финансиска криза, како и својата валута остана стабилен благодарение на stockpiling долар резерва како резултат на трговски вишок со НАС.Но, бидејќи таа беше во можност да се избега валута пресврт, Кина, е многу, многу отворени со монетарната политика од други Азиските соседи и да не научи на истите лекции.Кинески понудата на пари се прошири со фактор на 20x од 1998 година ѕвезда казино дилер фатен крадење. Тоа е crazy. By наспроти тоа, Малезија е понудата на пари е зголемена за a фактор на 7, и Индонезија со фактор на 10. Тоа е се уште многу, но не и во однос на Кина.Веќе постојат знаци дека ВИП пазарот надвор од Кина почнува да опаѓа и повторно, и овој пат не само затоа што на власт crackdown.Падот на 2014-2016 во ВИП пазар беше исклучиво владината политика.Трговијата војна (кој може да се расправаат е, исто така, политика-centered) со сад и тековните Кинески "Aporkalypse" свиња Ebola вирус кој води до злосторство на 200 милиони свињи во Кина (дефинитивно не е политика) не се случува да им помогне.Како цените на храната во Кина се поставени да се зголемува, цената инфлаторните ефекти на лабава монетарна политика се случува да стане очигледна од потрошувачот ниво, што може да предизвика народна Банка на Кина да се стегне понатаму додека трговија војна хитови на Вип на капитал ниво.Прелевањето дека Genting, Nagacorp, и PAGCOR уживале од Кина се на одлив, сега за сега.Дали ќе има уште еден бран се е тешко да се каже во овој момент.Ако јас се сомневаат дека доаѓа, јас ќе се јавам да се вратам во.Јас не го гледам тоа уште.Јас предупреди да излезат на Nagacorp назад во Март.Од тогаш, на берза е долу 15%, во моментов седи на $9.09 ѕвезда казино дарлинг харбор сместување. Тоа би можеле да одат надолу по целиот пат до $4 или 5 $за пред наоѓање силна поддршка. Genting Berhad има докажано полошо, надолу 35% од Март.Ако тензии помеѓу U.

и Кина се смират, тоа би можело да биде време за пресврт поголема, но што не е во cards уште.Нема потреба да кратко овие акции во случај на трговија војна добива решен, но ако сте размислување за купување, се одржи надвор за сега, и да ја задржите скалирање надвор ако сеуште поседува значителна позиција.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre ѕвезда казино условите за влез.