тигар шумата блек џек голф

allen bradley slc 500 7 слот багажник

Мериленд спортско обложување се мислеше дека треба одобрен избирачкиот референдум, но државата, пратениците велат тие откриле начин да се легализира sportsbooks пред следните избори.На Мериленд Уставот мандати за кои било промени на комерцијални коцкање закони доаѓа со придружни избирачкиот референдум покажува граѓани за поддршка на законодавството.Следниот националната избори нема да се случи до 2020 година, што значи Стари Линија Државата ќе ја пропушти шансата за проширена коцкање за најмалку уште две години.Сепак, оваа недела државниот законодавци наметнат идејата за ставање спортски обложувања под Мериленд Лотарија е надзор.Промени на лотарија се ослободени од избирачкиот референдум барање.Се надевам дека ние може да се прошири на спортски обложувања и се посвети дека пари за образование фонд.Тоа е што се случуваат во сите други држави околу нас," Куќата на Говорникот Мајкл Буш (D-Anne Arundel Област) им рече на Балтимор Сонцето.Буш дома област е исто така дом на Мериленд во Живо.Една неодамнешна анкета покажа дека 53 проценти од Marylanders поддршка на спортски обложувања за ставање во промет.Само 33 проценти одговориле дека не ја одобруваат.Бидејќи САД Врховниот Суд укине сојузна спортски обложувања забрана минатиот Мај, седум држави – Делавер, Њу Џерси, Западна Вирџинија, Мисисипи, Ново Мексико, Род Ајленд, и Пенсилванија – се приклучија Невада во овозможувајќи полн обем спортски обложувања да се одржи.Мериленд е дом на шест казина тигар шумата блек џек голф. MGM Националните Харбор, Мериленд во Живо, и Потковица Балтимор сметка за огромното мнозинство на игри на приходи, како и на три други места се помали одморалиште казина.Родителот компании од три казина имаат сите повика Мериленд Генералното Собрание да се најде начин да се брза спортски обложувања.Балтимор Сонцето новинар Џеф Barker пишува, "Мериленд казина или поврзани компании се испраќаат повеќе од две дузина лобисти да Анаполис во текот на тековната законска сесија." Marylanders негуваат спорт.Балтимор е дом на MLB Orioles и МАК Гаврани, и Вашингтон Redskins играат своите домашни натпревари во Landover, Мериленд.Државата е, исто така, ravenous за спорт колеџ.Од Мериленд Terrapins да Морнарица Midshipmen, легализирани спортски обложувања би се претпоставува дека се привлечат широка активност на двете професионални и катедралната спорт.Сметка да ја легализира спортски обложувања беше воведен во 2017 од страна на Делегатите Џејсон Buckel (R) и Кевин Hornberger (R), но успеа да го помине.Во законодавството е фискалната политика забелешка, државата економските истражувачи наведените правни спортски обложувања ќе се зголеми бруто коцкање приходи (GGR) помеѓу 1,5% и 6,5%.Мериленд казина освои повеќе од $1.7 милијарди долари во 2018, што значи правните спортски коцкање може да испорача победи колку што е $110 милиони на годишно ниво за да казина треба да ги економските предвидувања се точни.Њу Џерси е спортски игри на пазарот, која започна минатото лето, генерирани GGR од над $94 милиони евра до крајот на 2018. тигар кралот казино слободни слотови.