ѕвезда казино развој голд коуст

многу далеку 4 зачувување слотови

Ammar Харис, на само-прогласен pimp кои убиени три непознати на Лас Вегас Лента, беше осуден на смрт во средата оваа недела.Во февруари 2013, Харис, сега 29, пукал и го убил 27-годишниот кои се стремат рапер Кенет Цреша, Jr., верувајќи дека од него да биде човек, тој имаше расправа со претходно во вечерните часови на Магла ноќен клуб во Аријата.Трагично, тоа испадна да биде случај на погрешната идентитет.Харис' Range Rover застана заедно Цреша е Maserati во раните утрински часови додека се возевме по Лента и отпуштен од работа три снимки преку возачот е прозорец, при што загинаа Цреша и повредени патници.На Maserati потоа careened во такси возач, која пукна во пламен.Таксистот Мајкл Boldon, и неговиот патник, Сандра Сатон-Wasmund, мајка на три, и двете загинаа во пожар.Харис побегна Лас Вегас следниот ден и беше уапсен една недела подоцна во Лос Анџелес од страна на ФБИ.Жири комисијата ги зеде помалку околу два часа за да се одлучува за судбината на Харис', кој минатата недела беше осуден на 11 трошоци кои се вклучени три точки од прв степен, за убиство.Жирито рече дека пронашле 10 отежнувачки околности кои придонесоа за смртната казна и на никој во ублажување.Нејзините членови не беа кажано дека Харис во моментов е на издржување 16 години-во-живот година затвор за силување и грабеж на 18-годишниот Лас Вегас жена, криминал тој извршени во 2010 година ѕвезда казино развој голд коуст. Одбрана имаше тврди во текот на судењето, дека Харис дејствувал во самоодбрана, и покрај нема пиштол се најде во Maserati.Таа, исто така, тврди дека тој имал тешко детство, се карактеризира со сексуална злоупотреба и занемарување и дека контролирана затворска средина може, всушност, да биде добро за него.Но обвинителството истакнува дека Харис бил во затвор пред, и во Јужна Каролина и Невада, каде што тој имал историја на дисциплински проблеми.Тој, исто така, е осуден на поткуп чувар да ја прошверцува алкохол и дрога во неговата ќелија.Еден од многуте отежнувачки фактори надвор од прв степен убиство што може да резултира во смртната казна под Невада закон е ако "убиството е сторено од страна на лице кое свесно создадена голем ризик за смрт на повеќе од едно лице, со помош на оружје, уред или курс на дејствување кои нормално ќе бидат опасни за животот на повеќе од една личност." "Однесувањето на Ammar Харис беше несовесно и callous и одмислување кон сите други луѓе," обвинителот Памела Weckerly кажано поротници.Харис не бил во судот да бидат сведоци на неговите пресуди.Но, Тоа Ќе Биде Спроведено?И покрај тоа што 80 затворениците во моментот на смртта ред, егзекуции се релативно ретки во Невада, со последните случуваат во 2006 година многу далеку 4 слот го отклучите. Всушност, уште во април, државните законодавци разговараа и за можноста за изградба на нови $829,000 извршување комора во Ely, каде смрт ред затвореници се сместени.Но прашања и со фармацевтската индустрија, која се повеќе и повеќе се обиде да се дистанцира од тоа да биде снабдувач на смртта-индуцирачки лекови за да се затвори, како и сличен став од архитектонски фирми, потребно е да се дизајнира и да се изгради ваков објект, може да се направи буџетски прашања практично moot.Во моментов, затвор функционери тврдат, не постои соодветен објект во кој треба да се изврши смртната казна.Ве молиме не го убие ammer pls јас бег ќе го врати pls ве Молиме не го убие ammer pls јас бег ќе се врати на виси..гасна комора..електрична столица...и од Шпанија..garotting.. многу далеку 5 assign to тим слот.