во ѕидот mail слотови

rs3 најдобри во слот опрема

Google ова попладне потпиша договор за да се здобијат со Motorola Мобилност за $12.5 bn (£7.67 bn) за да испратите shockwaves преку подобрената паметен телефон и таблет индустрија во ѕидот mail слотови.
Motorola, веќе mainstay на Гугл Андроид оперативен СИСТЕМ, сега ќе се Google е предводник на брендот и да се натпреварува со Samsung, HTC и другите за Google страна.Лари Страница, извршен ДИРЕКТОР на Google, рече, "Моторола Мобилност е вкупната заложба за Андроид има создадено природно се вклопуваат за нашиот двете компании.Заедно, ние ќе се создаде неверојатни кориснички искуства дека пресилвам целиот Android екосистемот, во корист на потрошувачите, партнери и програмерите.Јас со нетрпение очекуваме да се поздрави Motorolans на нашето семејство на Googlers." Motorola Мобилност ќе продолжи да се кандидира како посебен бизнис и понатаму останува носител на Андроид значењето на оперативен СИСТЕМ ќе продолжи да останат отворени и достапни за сите други handset производители во овој момент harrah е казино. Sanjay Jha, извршен ДИРЕКТОР на Motorola Мобилност, додаде, "Оваа трансакција нуди значајна вредност за полнење за Motorola Мобилност е акционери и дава огромна нови можности за нашите вработени, клиенти и партнери од целиот свет.Имаме заедничка продуктивна соработка со Google за да преминете на Android платформа, и сега преку оваа комбинација ќе биде во можност да се направи дури и повеќе да се иновираат и да се даваат одлична мобилност решенија низ нашите мобилни уреди и домашни бизниси." На потег, исто така, ќе предизвика reverberations во онлајн игри индустрија, со толку многу компании сега се во потрага на мобилен област која продолжува да расте во феноменална темпо во ѕидот mail слот.

Apple iOS е платформа која многу фирми корист.Овој потег од страна на Google ќе служат само за зацврстување на веќе цврстата основа дека Андроид се најде на.Од лансирање во 2007 година платформа има гледа себе растат до таа мера што тоа сега го активира 550,000 секој ден и тоа изнесува вкупно 150m во светот.Тоа е нешто што не може да се игнорира и како таблети, исто така, продолжи да расте, тоа е само прашање на време додека Android презема од iPad во оваа област, исто така.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre rs3 најдобри во слот опрема.