дрога страна ефект компулсивно коцкање

петар и казино java програма

Судењето на поранешниот лотарија извршување обвинети за местење на мулти-милион долари Ајова Лотарија џекпот е одложен.Еди Реј Tipton (на сликата), поранешен директор на безбедност на информации за на Мулти-Држава Лотарија Асоцијација, беше уапсен во јануари.На 51-годишниот Tipton се соочува со две точки од обвинението за измама за наводно хакирање во компјутерски систем кој собрал победа лотарија броеви.Како лотарија вработен, Tipton е забрането да учествуваат во лотарија привлекува.Бензинската станица за безбедност на камерата покажа човек во маскирани sweatshirt купување на $14.3 м Топла Лото победник во декември 2010 година. Овој џекпот отиде неподигнати за речиси една година, додека Њујорк адвокат Crawford Шо се појавија во Ајова Лотарија СЕДИШТЕТО само неколку часа пред билет беше поставена да истече.Шо тврди дека да се дејствува во име на инвестициски доверба, чие членство сакаше да остане анонимен, Но Ајова Лотарија правила бараат џекпот победниците јавно да се идентификуваат, што доведува Шо да се повлечат сите тврдат до победа билет еден месец подоцна.На џекпот средства беа тогаш reabsorbed во лотарија награда басен.Обвинители имаат бидејќи тврделе дека Tipton користи неговата безбедност привилегии за да ги промените поставките на видео камерата следење на компјутер, кој случајно генерира лотарија е победа броеви.Обвинителите велат Tipton, тогаш поврзани усб на овој компјутер, репрограмирање на систем за да ги собереш на броеви тој последователно се избрани при купување својот билет на бензинска станица.Мајк McLaughlin, постар аналитичар во безбедносните фирма Првата База, изјави за БИБИСИ дека обвинители' теорија е веродостојно дрога страна ефект компулсивно коцкање.

McLaughlin рече rootkit-опремени USB диск само ќе земе една секунда за да ја изврши својата програма.Меѓутоа, додека rootkit ќе се направат напори да чистење било рекорд на својата незаконска трансакција, тоа "може да остави траги на инфицирани машина, ако знаеш каде да се погледне." Обвинителите велат дека останатите четири лица кои имале пристап до компјутер за безбедност на камерата го одбиле менување на прилагодувањата, кои беа сменети за да снимите една рамка во минута наместо континуирано видео.Обвинителите, исто така, имаат намера да се јавам на сведоци кои ќе сведочат дека Tipton, тврди дека да се само-уништува rootkit лекови кои можат да предизвикаат компулсивно коцкање. Tipton е адвокат Деканот Stowers нарекува наводите "fanciful" и спорови што Tipton е човекот купување на билет за Des Moines Quik Патување видео надзор снимки петар александар круна казино мелбурн.

Tipton има, тврди дека тој беше во Тексас во времето на билет беше купена но, обвинителите велат дека неговиот мобилен телефон записи укажуваат тој беше се уште во Ајова. Tipton наводни accomplice во инвестициските доверба, Роберт Родос II, бил уапсен на слични измами обвинение во Тексас во Март.Во понеделникот, Судија Џефри Фарел најави дека жири за избор ќе биде одложен по Stowers pleaded за повеќе време да одам преку повеќе од 500 страници на нов материјал плус видео докази дека обвинителите објавен во петок.Фарел постави нов суд датум за 13 јули петар и казино java програма. Ако се осудени на двете точки, Tipton се соочува со најмногу пет години во ленти и $7,500 парична казна.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre петар и казино програма во c.