петар и казино програма во java

мечка реката казино р.в. паркирање

Во напорите да допрат до илјадагодишната публика, MGM Летувалишта и Цезар Забава ги фокусираа нивните напори на обезбедување на нови вештина-базирани игри петар и казино програма во java.

Gamblit Игри е вештина-базирани игри инвеститорот кој има направивме нова опција познат како Модел G игра маси за казино-оператори, кои нудат такви наслови како Cannonbeard е Богатство и Gamblit Покер.Игри достапни имаат ниво на вештини потребни за што се чини дека да се поднесе жалба до илјадагодишната толпата, група која казина сега сакаат да се грижат за.Само неодамна, Gamblit Игри прошири својата вештина-базирани игри производ во Невада со инсталирање на игри во MGM Grand по инсталации во Harrah ' s Езерото Тахо и други игри места во рамките на државата петар и казино програма во python. Gamblit најави вчера дека нивните први две вештина-базирани игри се живее во MGM Grand во рамките на НИВО ДО салон во Лас Вегас.Скот Sibella е Претседател на MGM Grand кој изјави дека нова инсталација беше дел од мисијата на казиното да се задржи на игри искуства на објектот 'свежи и возбудлива" за гости пит е коцкање сала winnemucca nv.

Darion Lowenstein е Главен Маркетинг Директор за Gamblit кој изјави дека се НАГОРЕ НИВО салон на казино е совршено се вклопуваат за високо-енергетски аркадни-како гејмерски искуство за да се наоѓаат во рамките Gamblit игри.Назад во април, и Cannonbeard е Богатство и Gamblit Покер започна на Harrah ' s Езерото Тахо казино, со вештина-базирани игри искуство во нова област на државата.Според Регионалниот Заменик-Претседател на Маркетинг за Цезар Забава, Micholas Breaux-Fujita, нови машини ќе ви помогне да се донесе нови и поголеми толпата на казино.Според ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ, на помладите демографски кои посети на Цезар места сакате да се игра во групи, со пријатели.Како нови игри се видео-игра врз основа, се чини дека тие ќе бидат во можност да ги привлече помладите толпата како играта бара брзо размислување и има повеќе од конкуренцијата се чувствуваат.Исто така, отворањето на Gamblit содржина во април, Harrah ' s Одморалиште Јужна Калифорнија, уште еден Цезар сопственост, почнаа да нудат вештина-базирани игри мечка реката казино р.в. паркирање. Gamblit има дополнителни планира да лансира нови игри наслови како регулаторни дозвола е дадена.Целта е да се обезбеди казино оператори со нови содржини што апелира до илјадагодишната клиенти.Оваа генерација на посетителите на казина не се на исто ниво на интерес во традиционалните слот машини, како претходните генерации и оператори веруваат дека додавање на ниво на видео-игри стил ќе ви помогне да ги задржи играчите на игри на подот. мечка реката казино шатл услуга.