кога ќе холивуд казино отвори во pa

бесплатни слот машини за ipad

Вики Coren-Мичел и Деби Burkhead се да биде примен во Жените во Покер Салата на Славните (WiPHOF) во посебна церемонија што се одржа во Голд Коуст Казино, Лас Вегас.Нема магариња.Тие нема да бидат во Далас.Наместо тоа, Вики Coren-Мичел и Деби 'Не Покер' Burkhead ќе се упатат во Лас Вегас, 6 јули, каде што ќе биде примен во Жените во Покер Салата на Славните (WiPHOF).Панелот се состои од WiPHOF Одбор на Директорот членови Lupe Soto, Карина Jett, и Suzie Lederer; постојните WiPHOF членови, и одберете група на весели мажите и жените од покер медиуми избра пар кога ќе холивуд казино отвори во pa. Burkhead е исто така член на WiPHOF Одбор.Да претпоставиме дека нејзиниот точка на гледање не смета на оваа. Burkhead ужива плодна покер кариера како писател и како играч.За една деценија, таа penned колумна со наслов "Деби Не Покер" за Покер Играч весник.Таа има работено за Анте До Списанието, Покер Вари, и Pokerpages.com.Како играч Burkhead има освоено блиску до 200.000 $во живо на турнирот заработка.Нејзиниот импресивен резултат дојде во 2007 година, кога таа го освои дами настан на Орлеанс Отворен за $22,890 кога ќе холивуд казино отвори во lawrenceburg индијана. Таа има cashed во четири Светската Серија на Покер (WSOP) настани бесплатни слот машини за мојот телефон. Coren-Мичел беше лесно да се најпознатите декорирани играч на кратката листа.Таа е единствениот играч да имаат триумфираше во двете Европската Покер Турнеја (EPT) Главни Настани по победите во Лондон (Сезона 3) и San Remo (Сезона 6).Таа исто така беше познат член на PokerStars Тим Про пред повлекува надолу во 2014 година по судирот на вредности донесе поради нивната одлука да се спроведе онлајн казино игри во нивните покер производ.Исклучување на филц, Coren-Мичел е автор и радиодифузер.Таа е домаќин на ТВ шоу Само Поврзете, повремени домаќин на Имате Добив Вести За Вас, автор на бројни книги, вклучувајќи За Побогати, За Посиромашните: Љубовна врска Со Покер, и неделни колона писател за Набљудувачот.Би Јавното Гласање Се Менуваат Работите?Тоа требаше да биде прва година дека членовите на јавноста ќе треба да се каже.На WiPHOF поставување на онлајн гласањето систем, но тоа подоцна беше укинат по тоа стана јасно дека корисниците би можеле да ги избришете колачињата од нивните машини за потоа гласа повеќе од еднаш, на една IP адреса.Моменти пред тие да се повлече новиот гласачки систем надолу од WiPHOF веб-сајт Ширли Rosario беше водечки на чело со 33% од гласови, со Светот Покер Турнеја е (WPT) Mandy Glogow беше втор со 26% бесплатни слот машини за ipad.
Coren-Мичел беше последниот.Ние никогаш нема да знаеме колку cookie прашање влијае на состојбата на гласање до тој момент.Исто така shortlisted беа Карина Jett, Esther Роси, и Џенифер Tilly бесплатни слот машини за забава само. Coren-Мичел е индукција го прави својот прв Европски играч да биде изгласан во Покер Салата на Славните.Пар се поканети да добијат нивните plaudits во посебна церемонија што се одржа во Голд Коуст Казино, Лас Вегас, на 6 јули во 11 сум.
WiPHOF Сала на Famer Јан Фишер ќе ја преземе контролата на постапката.Иднината WiPHOF член Марија Хо, исто така, ќе направи специјален гостин изглед.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри во слот опрема одмазда демон хантер.