мелници слот машина штанд за продажба

казино рио де жанеиро

Сојузниот сметка што ќе ја реафирмираме на Mashpee Wampanoag Племето на Масачусетс' резервација — и затоа неговото право да се изгради $1 милијарда казино во — ќе се соочи опозицијата не само од Републиканците ја контролира Конгресот, но исто така и од Демократите во Род Ајленд.Законот има за цел да ја реафирмираме на 2015 година Одделот за Внатрешни работи на одлуката што се одржа на 321 хектари во доверба за Mashpee, подоцна за прогласување на земјата како племето е суверена резервација.По успешното правниот предизвик на племето планови да изгради казино на земјата од надвор од државата казино инвеститорот, го ДОИ сменат одлуката.Ова не само што nixed племето е казино амбиции, но исто така своето барање да самоуправа.Законот е спонзорирана од страна на група на Масачусетс Демократите, вклучувајќи не и НАС Претставник Бил Keating и НИ Сен мелници слот машина штанд за продажба. Ед Markey мелници слот машини комплетна услуга упатство. Keating, изјави Boston Globe минатата недела имаше надеж за долго-shot законодавство, бидејќи "во она што е често морето на раздор, јас имам клуч Републиканската спонзори." Но, она што тој не успеа да се спомене е постои раздор во своите редови — од целиот Род Ајленд Демократски делегацијата.Род Ајленд е казина се трети-најголем извор на приходи од даноци во државата и нејзините законодавци се сака да се заштити од конкуренцијата.Според Кејп Код Пати оваа недела, НИ Rep. Дејвид Cicilline (D-R мелници десет проценти слот машина. I.) се приклучи Род Ајленд Sens. Џек Reed, Шелдон Whitehouse и на државата Демократскиот Гувернер, Gina Raimondo, во отворено се спротивни на законот казино рио де жанеиро. Cicilline има испрати писмо на секој член на Куќата Комитет на Природните Ресурси, што ќе се одржи претрес на законот во текот на летото.Буквите се потпишани од страна на Raimondo и ја прогласи својата опозицијата на сметка бразил. "Тоа го прави совршена смисла," Професор Клајд Barrow, претседател на Одделот за Политички Науки на Универзитетот на Тексас Рио Гранде Долина.На (Mashpee племе) се предлага казино во Taunton; тоа е прилично блиску да се вози ;Род Ајленд е] Линколн казино, па дури и поблиску до Tiverton казино, и двете установи се добие околу 50 проценти од нивните клиенти од Масачусетс", изјави тој На Кејп Код Пати казино рио де жанеиро покер. Mashpee Wampanoag Племенски Претседател Седрик Cromwell, рече Род Ајленд е став е "политика на моќ во своите ugliest," и "шлаканица во лицето на сите племенски народи." Barrow верува дека во случај предлог-законот е усвоен од страна на Конгресот, има големи шанси Претседателот Адут ќе одбие да го потпише тоа, со оглед на неговата долга историја на спротивната Индиски игри.Дека тоа е ко-спонзорирана од неговиот политички непријател, Сенаторот Елизабет Ворен, малку е веројатно да им помогне прашања. казино рио де жанеиро copacabana.