казино рио де жанеиро

казино рио де жанеиро copacabana

АТЛАНТИК СИТИ — Адут Забава Установи вели дека тоа е затворање на својот најнов хотел кула и не е веќе издавање на кредитна како што се подготвува за Декември казино рио де жанеиро.

12 исклучување на Таџ Махал, својата осамен останатите казино.Компанијата поднесе петиција минатата недела со државниот Поделба на Игри за Спроведување на законот се бара формално дозвола за да го затворите казино.Компанијата рече дека тоа е преземање на две акции ефективни понеделник, на денот на поднесување беше јавна: затворање на Претседателот Кула, поновите на своите две хотел кули, и halting издавање на кредит.Поделбата не постапил по барањето, а spokeswoman рече.Компанијата службеници не одговори на барањето за коментар понеделник попладне.Трамп Забава е во разговори со својот унија и државните функционери на начини за да се спаси казино и 3000 работни места.Тие зглоб на унијата повлекување на својата жалба на судската наредба на трошоците за сечење план во кој е прекинат договорот со Локалните 54 на Обедини-ТУКА унија, за ослободување на компанијата од скапи здравствено осигурување и пензиски трошоци.Компанијата има од понудени за да продолжите здравствена заштита покритие за своите работници за наредните две години, и да придонесе за нов пензиски план на унијата што покажаа својата подготвеност да ја прифати.Трамп Забава има намера да го предаде себе во текот на милијардер инвеститор Карл Icahn, кој ќе се откаже од $286 милиони евра во компанијата долгови тој поседува во замена за сопственост на Трамп Забава бразил. Icahn ќе инвестира $100 милиони во Таџ Махал, но само ако тој може да се добие значајни државни и локални даночни олеснувања — барања за кои досега биле отфрлени на секое ниво на власт.Минатата недела, компанијата рече дека тоа го постигна значаен прогрес во разговорите со државни функционери, но не определи што ако било каква помош би можела да биде во рака.Исклучување петиција, вели дека Таџ Махал ќе се затвори во 5:59 a.м.на Декември казино рио де жанеиро покер. 12, а конечниот хотелот гостите имаат до пладне ден за да проверете.Автомобили треба да биде надвор од гаража со 5 таа вечер.Компанијата, исто така, се вели во петицијата има известени неговото барови и ресторани кои тие мора да се подготват "правец-надолу планови", но се уште не слушнале назад од нив.Тие вклучуваат Резултати господа клубот; Il Mulino; Trattoria; Sbarro е; Хард Рок Кафе; и Ројал Алберт е.Главната казино парични кафез ќе остане отворена до 8.м.Декември казино рио де жанеиро copacabana.

12 да ги споделите со патрони пари во нивните добивки.Слот за билети, маркер redemptions и други кафез трансакции може да се направи за 30 дена по казино затворање.Доналд Трамп, кој се користи за контрола на компанијата, сега има само 10 проценти сопственоста на акциите. тоа е безбедно да одат во казино со covid 19.