тоа е безбедно да одат во казино во атлантик сити

постои казино во близина на ворен охајо

Melco Круна Забава, Inc.е во разговори со junket оператор Suncity Група да се донесе во висока ролки на Градот на Соништата Манила, според Belle Корп службеници.Во текот на Belle Корп акционери'meeting, Belle Заменик Претседателот Вили Ocier им кажал на новинарите дека во Градот на Соништата Манила е зголемување на својот VIP пазарот и планира да оди на "целосна експлозија" по Мај. "Активност на Градот на Соништата Манила е во согласност со очекувањата," рече Belle CFO Мануел Gana тоа е безбедно да одат во казино во атлантик сити.
"Маса на пазарот е прилично здрава.Ние не имаат Вип уште во првата четвртина." "Бидејќи ние се отвори, тоа е процес на Melco потпишувањето junket оператори така што е навистина она што се случува," Gana додаде тоа е безбедно да одат во казино сега. Gana, исто така, рече дека компанијата се надева дека ќе успее да го види својот удел на Кинески VIP тома, како ТРЕСКА ги гради своите VIP пазарот.Според сегашната законска рамка на Филипините Забава и Игри Корп (PAGCOR), Градот на Соништата Манила можат да работат најмногу до 365 игри маси, 1,680 слот машини и 1,680 електронски маса игри.Во февруари, Melco Круна службените лица пријавени секојдневно нога сообраќај над 15,000 во Градот на Соништата Манила и на сликата може да се одгледува уште од отворањето на надворешно-тема парк Сон Игра во Март постои казино во близина на waterloo ny. "Во моментов ние сме сеуште ramping до тома, па реални броеви ќе излезе во наредните шест месеци до една година", Ocier рече.

Belle, исто така, се споменува спроведувањето на проширување на можностите ако PAGCOR одлучи да се даде нови игри лиценци во иднина. "Ако ние требаше да се прошири надвор од Градот на Соништата Манила, нашиот прв приоритет ќе биде Метро Манила, а потоа и другите делови на Филипините", рече Gana. "Мислам дека на пазарот тука е прилично плодна и многу ветувачки.Со оглед каде што сте сега, ние не треба да се погледне во странство само да се прошири овој бизнис.. постои казино во близина на ворен охајо. очекувањата од аналитичарите е дека само од локалната побарувачка, имаме доволно гориво индустрија во близина на термин." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.