постои казино во близина на waterloo ny

strategia росо e нерон рулет

Според Bloomberg, Адвокат Мајкл Ферара, изјави суд во понеделникот дека "доказите ќе се покаже на пари [Shavers] добиени од Инвеститорот Б се користи за да се обрне Инвеститор—со други зборови, тој имал кажам-приказна знаци на Понзи шема." Блумберг, исто така, цитираше Shavers, кој пред суд, "јас знам што јас го направив беше погрешно, и јас сум многу жал." Shavers беше уапсен во ноември, два месеци по судија во Тексас му нареди да плати $40.7 милиони евра во една поврзани со U постои казино во близина на waterloo ny. Основачот на Bitcoin Заштеди & Доверба се соочува со 20 години затвор откако чини оправдувањето за виновен за една точка на хартии од вредност измама во понеделник постои казино во близина на ворен охајо.

Gox екс-ДИРЕКТОР Марк Karpeles се соочува со обвиненија за проневера во врска со исчезнатите виртуелната валута постои казино во близина на вашингтон. Gox трговски систем да се надува рамнотежа на сметка под неговото име.Сепак, неодамнешните настани нели престана Павле Puey, извршен ДИРЕКТОР и ко-основач на bitcoin работ безбедност платформа за дигитални средства на компанијата Airbitz, да се заложи политичари да им овозможи на виртуелна валута за да се носат на.Во отвореното писмо дели на LeapRate, Puey рече bitcoin развој е соочувањето со опозицијата поради заблуди и негативна репутација поврзани со cryptocurrency strategia росо e нерон рулет. Комисијата за Хартии од граѓанска тужба, според Сурова Приказна. Shavers е најновата да падне под САД е засилена crackdown на bitcoins.Во февруари, 30-годишниот Рос Ulbricht беше осуден на седум точки од обвинението за трговија со дрога, перење на пари и цела низа на cybercrimes.