она што е рака за рака во покер

казино блиску до tallahassee

На Unibet бренд на Maltese онлајн казино и sportsbook оператор, Kindred Група, наводно, проследено сака на DraftKings и FanDuel во подигнувањето iGaming услуги за aficionados во источната Американска држава Пенсилванија.Според извештајот од средата PennBets.com, на Valletta-со седиште на фирмата нови PA она што е рака за рака во покер. Unibet.com онлајн казино и sportsbetting домен отиде во живо вчера како дел од почетен две-дневниот тест и би можело да се започне со полно работно време, работење од уште утре во очекување на официјалната финално одобрување од Пенсилванија Игри Одбор за Контрола.Почетокот на запис: PennBets.com објавено дека такво овластување ќе видите услуга од Unibet стана само петтиот онлајн казино и седмиот sportsbetting домен за punters во "Клуч Состојба" со вториот искористување на шансите од wagering технологии иноватор Kambi Група.Абориџините алијансата: Arnas Janickas, Раководител на САД Маркетинг за Kindred Група, наводно, изјави PennBets.com дека Пенсилванија се соочуваат со Unibet услуги се нудат под партнерство со државата Mohegan Сонцето Pocono објект, кој е воден од страна на федерално-ва Mohegan Племе е Mohegan Игри и Забава загриженост.Тој, исто така, изјави дека неговата фирма веќе помага во работата на ова место е нова земја-базирани sportsbook и предвидува дека новиот мобилен-friendly PA она што е рачно опсег во покер. Unibet.com ќе генерира како голем интерес како што е веќе биле искусни од страна на нејзиниот NJ казино блиску до stockton ca. Unibet.com сонародникот во Њу Џерси казино блиску до tallahassee. Janickas, наводно, изјавил.. fl. "Во однос на вкупниот обем на пита, ние мислиме дека Пенсилванија се случува да бидат слични каде Њу Џерси е.Тоа е малку поголем, но не мора Њујорк пазарот како играчи, но тоа има Филаделфија, што е апсолутно луди за спорт.За нас, ние сме возбудени и ние сме се надева." казино блиску до такома.