казино игри да се играат за слободни

maritim џоли ville resort & casino 5*/hv1

Пенсилванија казино слот машина приходи nudged до 1.1% до $183.2 m во февруари.Седум од државниот 12 казина објавено година на година добива, вклучувајќи го и пазарот водечки Parx Казино, која се зголеми 7.3% до $29.6 м.Реки Казино рангирана на второ место со $22.5 m (-3%), relegating Песоци Витлеем на третото место со $22m (+5.5%).Февруари е картонче беше $2.2 m повеќе од јануари е вкупно.Преку границата во Мериленд, на државата пет казина заработил $82.8 m во февруари.Што го прави три директно месеци се намалува, бидејќи државата достигнаа во $90.2 m во ноември.Приходи евиденција биле паѓа лево десно и центар од Потковица Казино Балтимор отворена кон крајот на август, но возбудата очигледно носат надвор.Како и секогаш, Мериленд во Живо!на врвот на сите дојденци со само под $47m, надолу $2.4 m од јануари.Споменатите Потковица доживеа многу помал пад, паѓа само за $150k само под $23m.Како за државата е помала светла, Холивуд Казино Perryville заработил $6m, непроменет од јануари.Роки Јазот заработил $3.5 m (+16%) и Океанот Падови беше непроменет од јануари во $3.3 m.Гледање на работите од година на година перспектива, четири казина кои беа отворени во февруари 2014 година имаше многу погруб време.Мериленд Во Живо!беше долу 10.2%, Океанот Падови падна на 4.9% и Perryville падна 14.7%.Роки Јазот bucked тренд со зголемување на 11.7% од година на година.Минус на Потковица, на државата година на година вкупно е исклучено 9.4%.Оператори инсистираат на тоа дека февруари е пад беше во дел се должи на бедни времето.Но, бидејќи снегот не чини да се запре Пенсилванија е казина од објавување добивки, грижи се за монтажа дека Мериленд пазарот е заситен.Во меѓувреме, MGM Установи е на пат да ја отвори својот нов Национален Харбор местото во следната година и државата законодавната власт е оглед мерка која би слотови на BWI Thurgood Маршал Аеродром во Балтимор (неформално позната како Лоша Идеја Акт на 2015 година).На Чевли приходите беше извонредно постојано, во просек $22.8 m во својата шест полни месеци од своето постоење, но тоа е за 35% подолу проекции.Во јануари, на Чевли доби во ред за размена на околу 300 на неговите слотови за 30 екстра игри маси, додека Мериленд во Живо!со кои се тргува во 300 слотови за 13 табели.Не дека тоа им помогнаа или казино тоа многу.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино игри да се играат за слободни.