Maritim џоли ville resort & casino 5* спорт област соба

вредноста на клубови во покер

Покер не е спорт кој е општо оценето од лигата на маса.Таму не е навистина светски познатиот пласман систем како и во другите спортови како што се фудбал или крикет.Тоа не е Олимписки спорт, па медали не се дадени, и со Светската Серија на Покер ноември Niner победник ретко што го прави надвор од блокови тоа е тешко да се одреди кој е најдобар.Најблиските на покер индустрија збор за лигата табела на видови вклучува момците во текот на Блеф Списание и моќта рангирања ослободување throught година.Покрај тоа, завршува годината на врвот на листата на сите, но се гарантира дека се, исто така, име на Блеф Списание Играч на Годината (PoY).Завршува годината на врвот на вта за 2010 година и земајќи дома PoY круна е Канадски, и Тим Титан Покер капетан, Sorel Mizzi.Годината е доста паметен еден за Mizzi, и започна кога тој дојде трети во Ауси Милиони назад минатиот јануари, земајќи дома $638,000 maritim џоли ville resort & casino 5* спорт област соба.

Тој врши на неговиот исклучителната форма во текот на годината, во која беа вклучени второто место во €10,000 No Limit Hold ' em High Roller на EPT Талин, проследено со петтото место во истиот настан на EPT Лондон, а потоа на седмото место во WPT Foxwoods вредноста на игри на покер. Mizzi заврши сето ова исклучување со деветтото место во WPT Дојл Brunson Пет Дијамант Покер Класичен Главниот Настан, и иако тој не освои ништо на белешка во 2010 година, конзистентност значеше победа за Канадски кец на десетка.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вредност на низа во покер.