империја градот казино февруари календар

qt сигнал слот параметар референца

Ако имаш милиони долари за да се перат, казина во Филипини повеќе не се најпосакувана место за прошетка подалеку со чисти пари.На Филипините конгрес во вторникот одобрени дополнување на земјата анти-перење пари закон што ќе се донесе големи казино трансакции под повеќе контрола.Колективно, Куќа и Сенатот, пренесува сметки да ги прошират постојните анти-перење пари закон со ажурирање на својата правна рамка за да се усогласат со глобалната норми империја градот казино февруари календар. "Ние треба да се движат за да бидат потранспарентни со изменување и дополнување на законот за заштита на нашите казина од перење на пари преку криминал syndicates," Rep империја градот казино забава дневна. Josephine Sato, изјави Ројтерс во Манила.Новите мерки бараат казина да се известува за сите трансакции во вредност од 5 милиони пезоси ($100,500) или повеќе за Спречување на Перење Пари Совет, Филипински владина агенција.Под амандман, интернет и брод-врз основа на казина, исто така, ќе бидат предмет на покачена надзор.Сен.Френсис Escudero, еден од мерката е шампионите, рече за изменување и дополнување на законот ќе се обезбеди дека државата нема да биде "да се користи како перење пари сајт за приходите од било незаконско активност" империја градот казино облечи кодот. На потег цели финансиски дупки што е дозволено крадци минатата година за перат повеќе од $100 милиони евра преку Филипински казина.Кои пари првично беше украдена од сметки, кои припаѓаат на Бангладеш Банка и се одржа во САД Федералните Резерви во Њујорк.На heist беше сложени меѓународни финансии шема што се случиле низ повеќе континенти.Крадци, се обиделе да украдат речиси една милијарда долари, но беа foiled од НАС органи во работи во соработка со Филипини.Од тогаш финансиски инспектори обнови околу 20 милиони долари кои hadn ' t уште не го направиле тоа до казина за перење.Властите се уште се бараат кривични организатори зад заговорот.Тековната исклучување на казина од анти-перење пари напори и строга банка тајноста закон во Филипини го направија тоа тешко за властите да следат пари патека да ги идентификуваат сторителите.Казина во Филипини станаа голема бизнис, и само застане за да стане поголема.Минатата година, на архипелагот нацијата 24 казина генерирани 149 милијарди пезоси ($3 милијарди долари).Кога Места Светот Манила отвори во 2009 година, тоа беше земја е првиот целосно интегрирани одморалиште, и почна да се воспостави Филипини како топла алтернатива за Макао за Азија коцкање.Околу тоа исто време, на почетокот планови почна за Okada Манила, на $2.4 милијарди Лас Вегас стил одморалиште, во сопственост од страна на Јапонски казино магнат Kazuo Okada.Новата дестинација е поставено формално (и конечно) е отворен во јули.Лобисти од казино и индустријата за игри веќе долго време се противат на проширена анти-перење пари мерки.Но, по донесувањето на овие нови записи пред конгресот заклучи седницата оваа недела, Филипини и се сретна со еден краен рок поставени од страна на Азија/Пацифик Група на Перење Пари, самостојна меѓународна организација која работи со Меѓународниот Монетарен Фонд, Светската Банка, и ОН, меѓу другото, предвидува дека на Филипините се зајакне својата финансиска заштита.Претседателот Rodrigo Duterte се очекува да потпише нов анти-перење пари експанзија во законот следниот месец. qt сигнал слот параметар референца.