коцкање чамци на реката мисисипи

catalogue promo geant casino chasse sur rhone

Казина и други коцкање установи во митрополитот Манила, наводно наместен да остане shuttered додека најмалку август 15, откако федералната влада продолжува гигант conurbation на "општата заедница карантин' цел поради тековните coronavirus пандемија.Според извештајот од GGRAsia, Филипини главниот град беше ставен под заклучување од 15 Март по бројот на луѓе заразени со потенцијално-смртоносна болест на врвот 100 национално ниво.Извор детални дека овој потег вклучени затворање на сите локални sportsbetting, електронски игри, бинго и покер установи, како и Luzon област четири големи интегрирани казино места во Одморалишта Светот Манила, Solaire Одморалиште и Казино, Град од Соништата Манила и Okada Манила случувања.Зголемување на инфекции: Хари Роке, портпарол на Претседателот Rodrigo Duterte, претходно изјави дека метропола може да бидат поставени во построг 'модифицирани enhanced заедница карантин" ако бројот на оние кои страдаат од coronavirus имаше врвот 85,000 до крајот на јули.Извор објасни дека 3,954 нови случаи на национално ниво беа снимени вчера вклучувајќи 1,703 за митрополит Манила да се земе историски бројот на оние кои беа фатени на болест да ги 89,374 за 1,983 смртни случаи.Поттикнување указ: Сепак, GGRAsia се изјасниле дека таму неодамна беа некои добри вести од Филипини како Cebu Градот, кој беше ставен под 'модифицирани enhanced заедница карантин" од јули 16, сега ја имаше својата заклучување статус намали на помалку строги 'општата заедница карантин.' Како резултат на тоа, јужна метропола на речиси еден милион жители е сега наводно под иста изолација одредби како централна Luzon провинции на Rizal, Batangas, Cavite, Bulacan и Лагуна како и Visayan Острови и Минданао општините Talisay Град, Consolacion, Mandaue Град, Lapu-Lapu Град, Minglanilla, и Zamboanga Градот. коцкање чамци на реката мисисипи.