дома покер tourney покер чип калкулатор

градот на магла коцкање со смрт

Кога зборот појавија неодамна во Конгресот рочишта дека Obamacare веб-сајт никогаш не го имале соодветни безбедносни мерки вградени во тоа – и дека единствениот вистински начин да се поправи надзор е да се почне од нула – сите бевме потсети уште еднаш дека некои од најстрашниот злосторства овие денови може да се извршени надвор од очите и непознати, додека не е доцна и нашите лични информации – или уште полошо, нашата банкарска сметка информации – е пробиени.И додека сајбер безбедност за онлајн коцкање отсекогаш бил примарна грижа, и за двете фирми и играчи, новата зора на Американскиот правен онлајн игри носи оваа потенцијална закана пред и центар уште еднаш.Додека досега, новата Невада, Делавер и Њу Џерси правни игри сајтови не се пријавени никакви безбедносни прашања, без сомнение сите од сите страни на онлајн коцкање прашање и двете страни на игра ситуација се гледа и чекање.И последните извештаи на малициозен софтвер напади на онлајн покер играчи од целиот свет, секако мора да направи сите да се обрне уште поголемо внимание отколку нормално сега.Најновите малициозен софтвер плашиш доаѓа од руската-направи производ наречен, соодветно доволно, I2Ninja.Таа користи I2P Сенка Интернет – производ што самата ги користи криптографијата да се создаде еден вид на модерна и тајни Morse code способност за комуникација помеѓу peer-to-peer кривични корисници.Добредојдовте на Darknet – терминот се користи за да се опише темно underbelly на кривични acivities дека се повеќе и повеќе се продре, и, навидум, се повеќе и повеќе лесно да се инфилтрира, мејнстрим Интернет, земајќи што сака како невидлива highwayman на yore.Само како страшно, на I2P мрежа им овозможува на корисниците да пребарувате на одмор, анонимни и невидена, во текот на Интернет себе.Нинџа и I2P се толку софистицирани, можете дури и сега се де факто разговор помош за нешто што треба да одговори, како да пребарувате за жртвите, информации и многу повеќе.Непотребно е да се каже, ова help desk е анонимна и наводно многу безбедна, и тоа е на располагање 24/7/365 дома покер tourney покер чип калкулатор. "Здраво, како ние може да ви помогне да го уништи нечиј живот денес, Г-дин Кривични?" може да биде стандард поздрав, ние се замисли.За покер играчи, ние сме слушнале дека Нинџа софтвер го прави возможно за корисниците да го украдат вашиот онлајн информации со додаток на производ наречен "PokerGrabber," која, наводно, функционира дури и со најдобрите и најпознатите наводно безбедна онлајн покер сајтови таму.Нинџа gloms на вашите информации кога малициозен софтвер е ненамерно ги префрлиле на вашиот компјутер, што последователно им овозможува на perp да пристапите на Интернет од вашите сопствени уред, за да нема добар крај, очигледно.Покер форуми како 2+2 ги разгледувам други висок профил криминална активност, вклучувајќи покер играчи и нивните лап-топ компјутери, како и.Еден од поинтересните еден во септември вклучени двајца играчи чија соба била скршена, во и ограбен додека во Шпанија во Европската Покер Турнеја Барселона турнир.Излегува еден од жртвите – фински покер играч Јенс 'Фармерки' Kyllönen – беше во можност да влезе во неговата соба во почетокот со неговите клучни картичка и мораше да оди на хотелот пред шалтерот за да го recoded.Откако се врати во својата соба, тој забележал неговиот лаптоп беше исчезнати и се прегледуваат со неговиот цимер надолу во казино да се види дали тој можеби позајмен тоа.Кога рече цимер рече "не" – Kyllönen вратил во својата соба да се најде на лаптоп уште еднаш во место.Природно, Kyllönen се сврте на неговиот лаптоп и веднаш видов предупредување велејќи дека тоа била tampered со.Тој потоа отиде надвор, а кога се вратил, целото сценарио со функционира копче картичка се повторува, како и лаптоп откако повторно ја качил недостасува.Овој пат, на исчезнатите лаптоп доби претвори во security (кои можеби се очекуваше би се напомене кои го претворивме во до сега).Овој пат, лаптоп започна нагоре во ред, но не прашува за лозинка: секогаш страшно нешто.Во овој момент, хотел безбедност себе почнаа да стануваат се сомневаат дома слот машини за продажба. Kyllönen откри дека уште еден Фин биле предмет на речиси идентичен manuever вклучување на доаѓања и goings на лап-топ компјутери, и, очигледно, тоа е дури и повеќе распространет отколку што.Ставање нивните глави заедно, играчите почнаа да се сомневаат дека некој кој знаеше кога хотелот гостите беа надвор од нивните соби создаде мастер план за инсталирање на Тројански софтвер кој ќе биде во можност да го прочитате играчите дупка картички во текот на онлајн игра, и дека може дури и фаќање на нивните лозинки за било кој број на онлајн сметки.Полицијата вклучување на крајот се покажа лаптоп крадец во flagrante delicto на видео сликата.Нема збор за тоа како сето ова се одигра, но здравиот разум би диктира дека никој не – нека сам висока удели покер играчи – треба да се остават осетливи електроника лесно достапни во нивните хотелски соби, кога тие патуваат.Јапонски случај е малку различни, па дури и odder.Високо-удели играч Масааки Kagawa на крајот беше една од девет мажи се уапсени во Јапонија за бизарен Андроид малициозен софтвер измама.Во тоа, 37 милиони украдени мејл адреси доведе до некои $3.9 милиони евра во лажни датира сајт такси влечат во кога e-mail addressees беа поканети да се приклучат на лажни сајт за надомест, водечки да на не претставува изненадување заклучок дека она што најмногу mingles на датираат сајтови кои се вашите пари и секој друг.Она што Можете да Направите за да се Заштитат Себе си?Очигледно, ништо не е 100 проценти сигурниот, но ако сте покер играч – особено оној кој патува со вашиот лаптоп – постојат неколку работи што можете да направите за да се заштитат себе си и вашите информации.Очигледно Број Едно нешто ќе биде, не оставете го вашиот лаптоп без надзор во хотелска соба, или да ја даде на некој што не го знам или доверба.Уште една добра идеја е да имате "покер" само со лаптоп, па што ако треба да се случи за да се пробиени, барем криминалци нема да имаат пристап до сите други чувствителни информации, како и.Конечно, и можеби повеќето очигледно, се инвестира и во анти-malware и врвот безбедносен софтвер за заштита на вашиот компјутер, и да менувате лозинки често. дома покаже mohegan сонцето казино.