градот на магла коцкање со смрт

реката дух казино тулса оклахома

nited Држави-врз основа казино оператор Цезар Забава Корп објави во четвртокот беше намалувањето планови и да конкурираат за едно од првите казино лиценците во Јапонија.Фирмата се вели во соопштението тоа е наместо да се фокусира на "моменталната" планови за проширување градот на магла коцкање со смрт. Цезар Забава има утврдено дека тоа не ќе продолжат со лиценца за интегриран одморалиште во Јапонија во тоа време," фирмата рече во своето соопштение за медиумите.Документот додаде: "компанијата одлучи да се фокусира на својата тековна планови и обврски." Тоа не даде повеќе детали за она што беа оние планови.arge-скала казино установи – обично вклучувајќи и големи хотели, конференциски објекти и продавници и локално познати како интегрирани одморалишта или "IRs" – беа презентирани од страна на Јапонија националната влада, како корисна форма на економски стимул и начин да се зголеми влезни меѓународниот туризам.ould-биде домаќин заедници мора прво да се најде на приватниот сектор партнери, и потоа се применува на националната влада за правото да се има ваков објект.Но тие само може да го стори тоа, откако јапонската централна влада објави детали за т.н градот на хероите подобрување на слотови. "IR основните политика".onetheless, потенцијален домаќин заедници биле поканува на приватниот сектор фирми да учествуваат во барање за информации (RFI) – и дури и барање за-за-концепт – процеси.Цезар Забава беше еден од 12 испитаниците неодамна во Јапонскиот град Yokohama е RFI фаза во која conurbation е обид да биде домаќин на казино комплекс.apan е IR Имплементација на Законот, донесени во јули минатата година, се наведува дека основната политика за развој на интегриран установи треба да се стави напред во рок од две години.Јапонски медиум Sankei Shimbun пријавени претходно овој месец – цитирајќи анонимни извори – дека националните власти планираат да се има таква политика на IRs подготвени од Март до крајот на следната година.стр три IRs ќе биде дозволено во првата фаза на либерализација на пазарот.Некои од местата во Јапонија во трката за домаќин казино одморалиште вклучуваат Yokohama, Осака, Nagasaki и Wakayama. градот на хероите костим слотови.