казино saratoga извори

како да се кандидира казино heist

Во Вашингтон, Tulalip Племиња и Quil Ceda Крик Казино го прослави почетокот на изградба на нов $140 милиони Quil Ceda Крик Казино, Хотел со церемонијата на вторник, локалните новински агенции извештај.На церемонијата за мулти-милион замена за постоечката Quil Ceda Крик Казино се одржа во Tulalip Резервација во Snohomish Област каде службените лица беа дизајнот на новиот казино и хотел беа откриени од страна на Tulalip Племиња.Дневниот Хералд извештаи дека Teri Gobin, заменик претседавачот на племиња, рече, "Што е чест тоа е да се земе дел во оваа патување за племиња." "Тоа е толку возбудлива ние сме конечно го прават овој иновативен и знаејќи што тоа ќе значи за племиња и заедницата, со работни места и помага со економски развој," Gobin рече.Новиот Quil Ceda Крик Казино Хотел, наводно ќе биде изграден на 16 хектари на предци Tulalip Племенски земјиште се наоѓа директно на југот на постојните Quil Ceda Крик и се очекува да се отвори за бизнис во пролет 2019 казино saratoga извори. Одлуката да додадете 150-соба хотел на проектот беше направен од страна на племето во текот на последните неколку месеци, според извештајот њујорк. Tulalip Одморалиште Казино Претседателот Кен Kettler рече, "Ние работиме на дизајни на хотелски соби, како ние зборуваме денес." На 110,000-square foot казино ќе функција 1,500 слот машини, зголемување на 500 од постојните казино е од 1.000, повеќе маса игри и 1,200-кабина паркинг гаража со доволно паркинг места за да се приспособат на дополнителни 700 возила како да се кандидира добри во покер. Quil Ceda Крик Заменик Претседател Тереза Jira рече дека уште една карактеристика на новиот казино е state-of-the-art чад елиминација на системот како да се кандидира казино heist.

Jira рече дека бил нивниот број еден приговор на постојниот имот како да се кандидира длабоко во покер турнир. "Значи ние сме дефинитивно да се грижи за тоа", рече Jira.Други погодности вклучуваат нови јадење и бар опции со специјалност пустината и продавници за кафе.Хотелот ќе наводно функција соби за состаноци, ВИП бизнис салон, базен, спа и угостителство кујна.Првично наречен, Tulalip Казино, на Quil Ceda Крик Казино се наоѓа на 6410 33rd Ave NE, Tulalip и отвори 25 години.Тоа е помал од племето две казина и ќе биде урната откако новиот казино е завршен.Поголем од два казина, на Tulalip Одморалиште Казино е изградена во 2004 година и се наоѓа на само три километри северно од Quil Ceda Крик Казино.И додека поголемиот дел од Quil Ceda Крик Казино е клиент база, е од локална сорта; многу од Tulalip Одморалиште Казино клиенти се и регионални и доаѓаат од Запад, како Vancouver, B. C., и Сиетл.Сите изнесува, на две казина во моментов вработуваат некои 2,400 луѓе. постои правна коцкање во флорида.