прст храна за покер ноќ

meuble бас кујна avec рулет

Азија се фокусираше спортски обложувања компанија ManBetX има потпишано наслов спонзорски договор преку спортски маркетинг агенција Проект 11 да стане насловен спонзор на Светот Snooker е Велшки се Отвори и да го Отвори Гибралтар.На ManBetX Велшки Отворена, кој започнува следната недела во Кардиф Motorpoint Арена, е еден од snooker е најдолго водење на турнири, откако бил околу од 1992 година прст храна за покер ноќ.

Некои од snookers најголемите имиња како: Рони О ' саливен, Judd Трамп, Марк Selby, John Higgins и бранителот на титулата Стјуарт Bingham ќе биде меѓу 129-човек областа си поигруваше со трофеј следната недела.Неговите други настан, ManBetX Гибралтар Отворање ќе се одржи 7 Март-11 во Tercentenary Спортската Сала во Гибралтар.Најавувајќи партнерство, Светот Snooker Претседател Бери Hearn, рече: "Ние сме возбудени за да добредојдовте ManBetX на одборот за прв пат.Овие се две фантастичниот свет пласман настани да гледаме напред прст езеро казино rochester ny. Snooker продолжува да расте брзо како глобален спорт и овие турнири ќе биде следено од многу милиони фанови преку покривање на BBC Велс и Еуроспорт, со огромна изложеност на ManBetX бренд."Ние видовме сензационално snooker на нашата турнеја досега оваа сезона со многу од врвот пиштоли отпуштање на нивниот начин на големите наслови.Тоа ќе биде интересно да се види каде трофеи оди во наредните недели и ние со нетрпение очекуваме да работиме со ManBetX тим."Скот Тејлор, Партнер во Project11, додаде: "Ние сме среќни да се води со ManBetX ширење во snooker.Ова следи од ManBetX тековните пред кошула спонзорство со Кристал Палас."Овие две престижната титула спонзорства се совршено се вклопуваат за понатамошно дофат на ManBetX бренд.Тоа е голема работа со Светот Snooker – друг marquee спортски сопственост во рамките на Project11 портфолио." прст храна за казино тематските партија.