Meuble бас кујна avec рулет

св croix казино риба фрај

CLSA аналитичар Џонатан Galligan не верува Macau е казино сектор ќе биде detrimentally погодени од Вашингтон ескалацијата на трговска војна со Пекинг, CNBC извештаи.Говорејќи на годишен CLSA Инвеститорите Форум во Хонг Конг во среда, Galligan, фирмата е раководител на Азија игри и conglomerates, рече дека е "многу веројатно" дека Кина ќе се обиде да се аплицира притисок врз НАС компании во Макао.Некои експерти веруваат дека коцкање центар е НИ казино компании би можеле да станат колатерална штета во ќор-сокак, како на Кинеската влада ги зема одмазднички мерки за загрозени тарифи на Кинескиот извоз во НАС.Три од Макао е голема-шест игри концесии — LVS Корп, Дин Макао, MGM и Кина — се или целосно или делумно Американски вложувања во Кина големи трговски суфицит го прави тешко да се совпаѓаат Вашингтон тит-за-тат кога станува збор за изрекување на казнени тарифи, што доведува некои аналитичари да се шпекулира тоа ќе се бараат други методи на ајнштајн.На Politburo користи својата globetrotting средината класи како економска оружје.Во Март минатата година, на пример, тоа забрането Кинески компании од нуди пакет тури во Јужна Кореја, на тој начин наметнување на квази-економски санкции на земјата туристичкиот сектор.Јужна Кореја е распоредувањето на НАС, поддржан од ракетен одбранбен систем имаше незадоволен Пекинг.Околу две-третини од посетителите на Макао се Кинески, кои, исто така, сметка за 90 отсто од своите игри приходи.Тоа значи Пекинг може да осакатува Macau е казина ако таа сакаше да.Но Galligan вели дека тоа не се, затоа што тоа го сака Кинеската автономна територија да биде успешна туристичка дестинација.Згора на тоа, Американските компании имаат инвестирано многу во секторот во текот на изминатите неколку години, трансформирање на Макао со диверзификација на нејзините забава придонеси, така што обезбедува повеќе од само коцкање, во согласност со Пекинг желби meuble бас кујна avec рулет. "Мислам дека, на крајот на краиштата, Кинески ќе биде потребно многу рационален поглед на Макао," Galligan рече meuble кујна desserte sur рулет.

"Негативно ставајќи притисок на одредени оператори не е како да си оди за да се постигне крајната цел meuble бар рулет maison du monde. "И јас мислам дека Кинески веројатно ќе се издигне над реторика на трговија расправијата да се признае дека сегашниот конкурентна средина во Макао не треба политички headwinds дека ќе го задуши инвестиции," додаде тој.Според Блумберг Интелигенција индекс, Макао казино акции падна за 30 проценти од крајот на Мај, поради претпазливост за забавување на Кинеската економија и неизвесност во текот на трговија стенд-оф. св croix казино риба фрај.