св croix казино danbury wi

texas holdem regler сите во

"Ние очекуваме игри приходи раст ќе забави во 2012 година и понатаму на повеќе одржливи нивоа." И Dow Jones industrial average и Стандард и пурс 500 го снимаат својот најдобар процент скок за месец јануари од 1997 година св croix казино danbury wi. "(На) најавата ...

Stifel Nicolaus Пазари на Капитал игри аналитичар Стивен Wieczynski рече IGT, сепак, е многу подобро позиционирани од своите конкуренти да се прошетаат надвор понатаму се намалува во слот машина продажба од страна на Американски казино оператори св croix казино danbury висконсин. "Ние видовме акции на игри имиња со повисок степен на Кина изложеност underperform, како и очекувањата за раст во Макао ресетирање пониска," Ротман рече.
"На крајот, со оглед на IGT е доминантен во Северна Америка удел на пазарот, подобрување на меѓународното присуство и атрактивни пофална интерактивни можности, ние веруваме дека компанијата останува добро позиционирани за да ги надмине своите производителот колеги, особено ако Северна Америка замена на побарувачката на бавноста продолжува," Wieczynski рече.На состаноците дојде набргу по IGT рече дека тоа е стекнување на Двојно Надолу Интерактивни, што е инвеститорот на Facebook е Двојно Надолу Казино св croix казино danbury вклучена wi. Susquehanna Финансиски Група игри аналитичар Rachael Ротман, рече таа не беше изненаден дека инвеститорите се олади малку на Азија-центрични игри компании, иако Макао не расте игри приходи повеќе од 42% во 2011 година до $33.5 милијарди долари texas holdem regler сите во. "Ние продолжуваме да веруваме инвеститор расположение на името е млака, во најдобар случај, со неколку очекуваат главата изненадувања во текот на 2012 година." Неколку фактори, меѓутоа, вклучувајќи игра содржини, доведе Wieczynski да веруваат IGT "треба да биде во состојба да командува поголемо учество на операторите' капитални буџети во квартали напред.".
MGM Места работи 10 Лента казина, вклучувајќи Bellagio, MGM Grand и Аријата, централен дел на CityCenter развој.Бојд Игри се фокусира на локалните жители пазарот со своите Брег Казина бренд и Сем, Градот сопственост.Компанијата исто така работи регионални казина во јужна и среден запад и половина го поседува Borgata во Атлантик Сити texas holdem regles du jeu. "Додека опкружување при работа останува малку кревка, зголемена стабилност на пазарот обезбедува цврста основа од која оператори ќе се мери оди напред," Гордон рече texas holdem regeln мали слепи big blind.
Wieczynski неодамна домаќин на серија на инвеститорот средби со IGT управување.Во истражувањето забелешка, тој кажувал дека IGT "не се наслика розова слика за домашната замена циклус или имаат нереални ставови ќе има голем uptick оператор во слотот за трошење во близина на рок." Сепак, Wieczynski рече компанија, која има корпоративното седиште во Лас Вегас и производство база во Рено, има преземено соодветни чекори за да се правото на големината на бизнисот.