Texas holdem regler сите во

казино блиску до џексон ms

Во центарот на градот Лас Вегас казина Четири Квинс и Binion е постигнат некаков пет години договори со моќен Кулинарски Унија во понеделник.Објавувањето обезбедува нови вработувања услови за 650 работници.Кулинарски Унија, што претставува 50,000 унија членови вработени во Лас Вегас казина, се закани дека ќе штрајк како и претходните договори истече на јуни 1 во 34 Лента и центарот на летувалишта.Групата го претставува кујна вработени, бармени и waitstaff, bellmen, носачи, и домаќинки.Унијата вели дека преговорите вклучуваат "најсилниот економски пакет некогаш преговараше со највисока плата се зголемува, здравствени и пензиски бенефиции." На 34 места каде што новите услови беа потребни, MGM Летувалишта и Цезар Забава изнесува 18 на имот.Две големи казино оператори достигна се занимава со Кулинарски Унија само неколку дена по јуни 1 рокот за пријавување.Се занимава со достигна Четири Квинс и Binion е, Кулинарски Унија има само седум казина лево на 34 да се финализира нови договори.На Лента тие се SLS, Treasure Island, и Margaritaville внатрешноста на Фламинго.Во центарот на градот Лас Вегас места се уште се преговара вклучуваат Ел Cortez, Златна Порта, D, и Центарот на Гранд.Седум својства покријат околу 3,400 унија работници.Унија службени лица не се објавени спецификите на нов петгодишен договор.Пред преговорите почна, Кулинарски Унија рече дека тоа е барање, заедно со повисоки плати и надоместоци заштита, зголемување на безбедносните мерки, вклучувајќи начини за подобра борба против сексуално малтретирање на работното место, како и гаранции дека технолошките иновации кои го намалуваат работни места се shunned.Унијата, вели една анкета покажа дека 59% од коктел сервери се пријавени како сексуално harassed додека се на работното место.Седумдесет и два проценти од коктел сервери и 53 проценти од домаќинки дополнително рече гостин имаше направено нешто што ги направи да се чувствуваат несигурно.Стравот од најлошото сценарио не е повеќе, како унија на работниците нема да биде одење надвор од работа на 34 казина во Лас Вегас.Тие треба да имаат направено така, економски велат аналитичарите таквиот штрајк ќе мора осакатена Гревот Град економија.Се разбира, закана секогаш беше на ниско ниво.Унија членови рече дека тоа е последна шанса, но гласаа да овласти лице со цел да им даде дополнителна сила на преговарачката маса.Унија spokeswoman Витанија, Кан вели дека преговара "еден стандард" за договори, што значи секој казино сопственост доаѓа до речиси идентични термини како и на следното.Треба да казино одбиваат да се сретнат на унија на договорот, Кан вели на штрајк е сè уште е можно.Постојат прашања кои се навистина важни за Кулинарски Унија членови", Кан рече дека оваа недела texas holdem regler сите во. "Фокусирани сме на преговорите за договорот .. texas holdem regles du jeu. но ако компании не знак, тогаш ние ќе треба да се размислува за следните чекори." Извонредна казина не мора да значи тие не се подготвени да се усогласат на пет-годишна однос други казина се.На Westgate, кои потпишаа нови договори само минатата недела, рече таа, се согласи да го одложи преговорите за да се овозможи на унијата прво да се спогоди со поголеми казино оператори. texas holdem regeln мали слепи big blind.