добивање во слотот со голф клуб

она што не donk значи во покер

PokerStars стане Покер Богови поставување Работи До амбасадорот, Arlie Shaban сет од предизвици прикажување на 12 Подвизи на Херкулес патот назад кога животот пекол на многу повеќе интересен.Бебето само фрлил својата храна на подот.Брокула.Тестенини.Тој се смешка на Мајката; таа насмевки назад.Како се таа се случува да го запре од тоа дека кога тој е 43 години стари?Некои родители фигура ова срање од себе, другите изглед на ментори во форма на книги, курсеви и други интернет-ресурси, а потоа, тука се оние кои го слушаат како Бог.Кога станува збор за онлајн покер, на најблиските ќе го добиете во Бог е PokerStars, и оваа недела, најголемата онлајн покер соба оваа страна од пластични шишиња од Фанта дека седи на маса, спроти мене, пред да се испразни, и завршуваа во стомакот на делфин, зачекори во таа улога и го создаде 12 предизвици на сопствените за Arlie Shaban.Кој е Arlie Shaban?Јас никогаш не слушнале за човек се додека не се Кандидира Тоа До потпишан Мет Staples.Изборот да се партиционираш неколку стотина зборови да Стејплс се движат, гледав во Рок До веб-сајт, и таму беше Shaban, во потрага сите Grizzly Адамс.Се чини оние во знаат (не мене, очигледно) видите Shaban како една од најжешките Грч streamers во светот токму сега.Човек со презиме како genie одлуки желба е поранешен Големиот Брат Канада Сезона 2 натпреварувач.Се чини дека неговите врски со кои покажуваат дека, помогна да се гради пријателство со Кевин Мартин, PokerStars Тим Про, кој го освои Големиот Брат Канада Сезона 5, и Мартин и други PokerStars Грч ѕвезди охрабруваат Shaban да се даде на нов режим на whirl.Тој не повеќе од тоа.Во ноември 2017, Shaban почна осум часа дневно Грч поток, играње на PokerStars дека би крајот на Март 10, 2018, 125 дена по ред, 1,000 часа на содржината подоцна.На неговата последна ден, PokerStars Поддршка испрати лична круг аплауз додека тој стримувани, и оваа недела тие го сторил истото, иако поинаква форма на белешка.12 Подвизи на Arlie.Додека тече неговиот обид да победи на Светското Првенство во Онлајн Покер (WCOOP) наслов, PokerStars испратени Shaban друга лична порака, овој пат се прашуваат дали тој беше до уникатен предизвик.Одговорот беше да, со a 'fuck yeah' фрлени во за добра мерка добивање во слотот со голф клуб. — PokerStarsBlog (@PokerStarsBlog) 9 септември 2018 "Ние сакаме да се утврди дали припаѓате со стриминг Богови Arlie, достоен на мал дел на покер, и стриминг бесмртност.Или дали вие сте само обичен смртник." На PokerStars претставник пишува во блог пост на темата добивање во слотот во голф. "Ние го задржуваме правото да се плеткаме со што од време на време.По сите, тоа е нашата игра, и Боговите се за да имаат што да се забавуваат им се допаѓа." Значи, што се предизвиците?PokerStars е да се зачуваат во прав сува сега за сега, но тие се откри инспирацијата за предизвиците што доаѓаат од оригиналниот 12 Подвизи на Херкулес, оствари над 12 години во служба на Кралот Eurystheus.Тука тие се: 1# – Убијат На Nemean Лав 2# – Убијат на Lernaean Хидра 3# – Фаќање на Ceryneian Hind 4# – Фаќање на Erymanthian Свиња 5# – Чистење на Augean шталите во еден ден 6# – Убијат на Stymphalian Птици 7# – Фаќање на Cretan Бул 8# – Украде Mares на Diomedes 9# – се Добијат girdle на Hippolyta 10# – Обезбеди добитокот на чудовиште Geryon 11# – Крадат јаболка од Hesperides 12# – Фати и да ги донесе назад Cerberus ми се допаѓа промоција.Тоа содржи напнатост, интрига и возбуда.Тоа исто така важи и за да покаже колку блиску PokerStars и да ја Стартувате До станаа бидејќи двајцата се согласија да работат заедно за да се сврти луѓето како Arlie Shaban во луѓето како Tyle "Нинџа' Blevins.Тоа е, исто така, уште еден потсетник дека сонот да се биде професионален покер е се уште жив и удирање.Кога Shaban почна неговото 1000 час предизвик, тој имал 140 Грч следбеници.Денес, тој има повеќе од 15,400, и кога тој оди во кревет во текот на ноќта, тој клекнува, тупаници clasped како barnacles, и се моли на Бога, кој не само што се слуша, но испраќа него приватни пораки додека играат видео игри.Тоа е време да расте дека брада, Arlie (јас се прашувам дали тој избричи исклучување, бидејќи секој пат кога тој го фрлил својот храна на подот, на брокула и тестенини заглавил во тоа?).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што го прави магаре покер значи.