она што не donk значи во покер

индискиот казино во близина на црвениот блеф

Понеделник 21 декември 2015 конечно видов држава Њујорк коцкање регулатори награда три од седум потенцијал целосна казино лиценци за државата.Четвртата лиценца се очекува да биде издадена на Tioga Падови подоцна, заедно со еден за Њујорк плус две повеќе во моментов е наведено локации во иднина.Казина избран од страна на државата siting одбор минатата година беа одобрени за целосна лиценца по процес на животната средина, правни и финансиски ревизии заедно со кривична позадина проверки на директори и стручни соработници од секоја од загриженост.Лаго Resort & Casino ќе се наоѓа во Пневматик, Seneca Каунти она што не donk значи во покер.

Montreign Одморалиште Казино ќе се наоѓа во Томпсон, дискриминација во вработувањето Каунти, и Schenectady, ќе се види Реки Казино & Resort на Mohawk Харбор она што не donk во покер значи. Tioga Падови беше избран во вториот круг на размислувања почетокот на оваа година.Нема датум е уште позната по своите лиценцирање слухот, но казино се очекува да помине лесно.Економски влијанија очекува од три тековната licensees вклучуваат$136 милиони евра во лиценцирање такси, $265 милиони евра во даночните приходи и даноци за повеќе од 3.000 вработени со полно работно време.Инвестиции за да го отворите сите три казино летувалишта ќе ги надмине $1 милијарда со Лаго ставање во $425 милиони евра; Montreign, $630 милиони денари, и Реки инјектирање $300 милиони евра во стопанството веднаш.Казина се очекува да се отвори, односно во првата половина на 2017, Пролет 2018, и Зима 2018 индискиот казино во близина на редондо бич. Лаго Resort & Casino, кои, најверојатно, ќе се соочи со судот битка од Oneida Индискиот Народ, сопствениците на соседните Вртење Камен Одморалиште Казино, ќе имаат 2,000 слот машини, 85 табела игри, спа хотели, ресторани и барови. Montreign Одморалиште Казино ќе ги нудат над 2,000 места 120 табели, 18 приказна хотел, на состанокот и конвенцијата простор, и еден внатрешен воден парк на местото на поранешниот Согласност одморалиште на Kiamesha Езеро, веднаш до Monticello.Реките Казино & Resort на Mohawk Харбор ќе им понуди 1,100 слотови, 66 игри маси и покер соба.Сајт работа е веќе во развој на сите три страни.Лаго е во изградба индискиот казино во близина на црвениот блеф. Tioga Падови скрши земјата во октомври.Трката и слот салон пресели напред со работа на 161-соба хотел пред да биде готово siting одбор за одобрување и ќе додадете вистински шанси слотови, замена на видео лотарија терминали, маса игри, концерт место, и повеќе ресторани и барови.Њујорк Игри Комисија одобрен од сите три лиценци без коментар. калифорнија.