јас форма слот flex маден 20

sonesta maho плажа all inclusive одморалиште casino & spa коментарите

Њујорк човек кој поднесе тужба против Cosmopolitan на Лас Вегас, на Marquee ноќен клуб, и Покривот Палубата Забава ДОО, во 2014 година за напад кои наводно се случиле во 2012 година беше доделена $160 милиони евра од жири среда.Дејвид Moradi, кој годината пред нападот направени $11 милиони водење на хеџ фондот, претрпе трауматски мозочна повреда кога Marquee менаџерот и персоналот за безбедност, наводно, 'назад roomed' него, стари Вегас-стил, и постојано се удрил главата во конкретни кат се обидува да добие неговото име и кредитна картичка од него.Тој веќе платени неговата сметка во клуб кој е над 10.000 долари, според извештајот во Лас Вегас Преглед-Весник.Обвинети се соочат спор се појавија над законот и дека Moradi се обидел да headbutt еден од нив пред тој беше уапсен јас форма слот flex маден 20. "The Marquee безбедност членови и менаџер shoved Давид на земјата, предизвикувајќи главата на енергично хит на конкретна површина," изјави одговараат јас заборавив да тврдат дека моето коцкање добивки на даноци.
"The Marquee безбедност членови и менаџер постојано го погоди и удрил Дејвид главата во конкретни и постојано ја одржа својата глава и десното око против бетон со висок степен на притисок." Пет-недела долго судење, се очекува да се заклучи денес по жирито одлучува казнени штети во случај.Казнени штети оди подалеку од едноставно надомест на штета и се наменети за казнување на обвинетиот во граѓанските предмети.На $160 милиони евра во обесштетување штети на жирито е веќе доделена, Moradi ќе добијат $23 милиони евра за губење на минатото заработка, $79.5 милиони евра за иднината загуба на приходи, $20 милиони за минатото болка и страдање, и $38 милиони евра за иднината болка и страдање sonesta maho плажа all inclusive одморалиште casino & spa телефонски број. Moradi тврди дека поради повредите, кои иницијално биле дијагностицирани како потрес на мозокот на ноќта на инцидентот, а подоцна потврдено да биде трауматски повреди на главата од Лас Вегас neurosurgeon, на $1 милијарда хеџ фонд, тој успеал беше затворен и тој не е во можност да најде нова работа во својата област.

Moradi, наводно, исто така, доби модринка на десното око, оток на главата, и болка во рацете, колената, и вратот.Преглед-Journal известува дека неколку присуствуваше на компанијата партија на Marquee неколку месеци по Moradi е инцидент тврдат дека тие се исто така нападнати.Тој случај си уште го чека судење. sonesta maho плажа all inclusive одморалиште casino & spa коментарите.