љубов и војна слободни слотови

кога ќе марк твен казино се отвори

По неколку месеци на чекање за одлуката, Кипар кабинетот ја одобри контроверзниот нацрт-законот кој ќе се забрани речиси сите видови на онлајн коцкање.Седум години во донесување, нацрт-законот беше претставен на владата во вторник и ако поминале ќе се ослободи од нејасни одредби во рамките на постоечкиот закон што го видел онлајн коцкање бизнис на островот стане "социјален рана." Па тие се зборовите на заменик-портпаролот на владата Христос Christofides кој ќе биде по болница проверка на сите рани за себе пред долго време, ако законот добива преку.Нацрт-законот, кој веќе е roundly критикуван од страна на велика БРИТАНИЈА, Малта и Кипар адвокат, забрани сите онлајн игри, вклучувајќи покер, рулет и слот машини.Спортски обложувања и лотарии ќе му биде дозволено да некој на возраст од 18 и повеќе.Тука е местото каде што проблемот лежи иако.Сигурно, преку елиминирање на некои од "рана" и оставајќи ги останатите делови на тоа да се развие gangrene тоа нема да направи голема разлика за проблемот.Очигледно, глоба во износ од €170,000 и пет години во затвор за оние кршење на законите може да биде одвраќање, но ако банди оперативен се криминалци, тоа не е веројатно дека тие ќе се даде фрли за да продолжите да функционираат користејќи брутална сила.Данок е дел од нацрт-тоа е прилично солидна, со новата стапка од 3% на приходите во потрага многу поповолни од францускиот систем што неколку Европски земји, се чини дека да се чувствуваат може да биде добра книга да биде пеење од.Повеќето земји сигурни дали сакате да го дозволите iGaming се преземат пристап да се овозможи еден вид на коцкање додека забрана на сите други видови љубов и војна слободни слотови. Y'know, само за да се смири сите.Само прашајте Невил Чембрлен како тој систем работеле надвор.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre љубов по lockup покер тренер.