Foxwood одморалиште казино 301 минатото добитници

реј бела казино недвижности

Проблематичниот SLS Лас Вегас казино одморалиште може да биде се враќа на брендот што го направија тоа Лента икона и Стаорец Пакет hangout за речиси шест децении.Според блог Eater Лас Вегас, SLS сопственик Алекс Meruelo е на недвижности, развој на компанијата има поднесено реновирање документација со град што се однесува до одморалиште како Големиот Сахара.Но, ништо не е очигледно поставена во камен.Кога стигна од Лас Вегас Преглед-Весник, Meruelo Група претставник Кристофер Авраам објасни, "Ние не се утврди името на новиот сопственост.Тоа беше работна име во времето кога планови беа напишани до пред неколку месеци." На Meruelo Група други казино одржување е Големиот Сиера Одморалиште во Рено foxwood одморалиште казино 301 минатото добитници.
Meruelo дојде до условите за стекнување на фискално проблематичниот SLS Лас Вегас во Мај 2017 реј бела добиток продажбата казино. Цената не беше откриен, а на продажба е само формално заврши во април оваа година. SLS отвори во 2014 година по $415 милиони конверзија од Сахара, кои затворена во 2011 година.

Инвеститорот Сем Nazarian избра "SLS" за означување на стил, луксуз и услуга.И покрај своите најдобри напори за да се трансформира на Сахара во колкот и модерна сопственост, нејзината северна Лента локација направени привлекување гости тешко.На Дру (поранешен Fontainebleau) и Установи Светот остануваат недовршени, на Ривиера беше срушен, и off-Лента Среќен Змеј неодамна shuttered. SLS Лас Вегас, наводно изгуби $123 милиони евра во првите девет месеци од операција, и се мачеше и оттогаш.Во добивање на лиценца игри на среќа од Невада Игри Одбор за Контрола, Meruelo рече дека тој е оној да се сврти на одморалиште. "Ми беше кажано дека нема начин во пеколот, дека јас ќе бидам во состојба да го Големиот Сиера наоколу.Ако можам да се сврти на Големиот Сиера Одморалиште, јас може да го направите тоа на SLS исто така," Meruelo прогласи.На NGCB едногласно одобрени Meruelo гејминг лиценца апликација.На Meruelo Група е трошење $100 милиони за да се reimagine на 66-годишниот казино.Одморалиштето е разделба начини со W хотел бренд, и планира да spruce до сите 1,600 соби реј бела казино својства за продажба. Meruelo вели имотот инвестиции ќе вклучува освежување на казино подот, и надградби на базени.Настрана од тоа, малку е познат како да SLS' иднина.
"Капиталните инвестиции се нешто што ќе го направи драматично влијание.Работите веќе се врти околу себе, и јас сум многу оптимистички," Meruelo прогласена во Март.За ова време следната година, според инвеститорот, новиот идентитет на одморалиште ќе биде официјално откриена.Зборувајќи со Лос Анџелес Тајмс во април, Meruelo рече дека тој планира да се грижиме за Шпанска пазарот на неговите Икони одморалиште. "Тоа е само уште еден под-служи на пазарот," Meruelo рече реј бела казино недвижности. SLS треба да се има корист од повеќе пешачки сообраќај во наредните години, како Дру има нови сопственици, кои се работи за конечно да заврши голем сино структура.Среќен Змеј, исто така може да се најде нов сопственик и повторно отворање и работа продолжува Места во Светот..