Sonesta maho плажа all-inclusive одморалиште casino & spa

слот за игри на зевс слотови машина

Атлантик Сити казина eked од најмалите на тули и малтер приходи добивка во октомври, и покрај сите, но две казина објавување година на година подобрувања.Во средата, Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) го објави својот октомври игри приходи извештајот, кој се покажа на државата седум казино оператори генерирани комбинирано $185.8 m, само 0.2% пораст во текот на истиот месец минатата година.Ако изброиле $848k придонесе со Труба Таџ Махал пред да се затвори своите врати на почетокот на октомври 2016 година, година на година споредба всушност покажува 0.3% пад.Но, работите име Адут имаат уништено доволно работи на оваа година, значи ние само ќе шант дека несреќна реалност во ров и да каже ништо повеќе за тоа.На месец middling броеви беа во голема мера резултат на казина (едно казино во одредена) играње среќа во нивната маса игри, што резултираше во табела приходите паѓа 3.7% до $50.5 m, додека неговото место се зголеми 1,1% до $135.3 м.На месец броеви изгледа многу посветла откако ќе се фрли во текот $20.5 м генерирани преку Њу Џерси онлајн коцкање сајтови, што се наметнува октомври е вкупно игри до 1.7% од година на година да $206.4 м.За година-to-date, тули и малтер игри приходи е до 0.3% до $2.04 б, додека вкупно игри победа е до 2.2% до $2.24 б.Одземање минатата година придонеси од Таџ Махал, оваа година е вкупно игри победа е до 8.4%.Како и секогаш, Borgata предводена од тули и малтер приходи топ листите, но казино, исто така, објавена на месец најголемите година-на-годишен пад, паѓа 8.7% до $55.2 м.На Borgata е фрлам беше целосно надолу за да ја неговата маса игри, кои претрпе речиси 14% пад во промет додека табела приходите беше исклучено 28% до $14.1 м sonesta maho плажа all-inclusive одморалиште casino & spa. Harrah ' s беше до 3.5% до $30.3 m, додека Цезар стекнато 9.5% до $25.7 m, проследено со Tropicana ($24.6 m, -0.8%), Златна Грутка ($18.1 m, +9.4%), Bally е ($16.8 m, +1.7%) и Установи ($15 милиони, +4.7%) казино игри бесплатно слотови. BORGATA SPORTSBOOK ВО ДЕЛАТА На среда, зборот се појави од Спортско Обложување САД confab во Њујорк дека MGM Одморалишта, која е сопственик на Borgata, може да се најде начин да се заштитат против имотот маси страдање слични работи на лоша среќа во иднина.Според луѓе на сцена, MGM е ставање прилично голем обложувам дека Њу Џерси потрагата за правни спортско обложување, ќе се покаже како победник.Џеј Rood, кој ја предводи до MGM е Трка & Спортски поделба, наводно, е на чело на AC да врши надзор над изградба на нови скапи sportsbook на Borgata игри на каубои играње покер. MGM не е единствениот оператор за да се обложи биг на Њу Џерси е спортски обложувања иднина, како Вилијам Хил НАС – еден од Невада водечките спортски обложувања технологија услуги – гради 'подготвен кога ќе ти се' sportsbook на државата Monmouth Парк тркачката патека начин назад во 2014 година, и е, наводно, бришење прашина бришење прашина исклучување на заеднички како што се зборува.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот за игри на зевс слотови машина.