како да се изгради покер масата чекор по чекор

seneca нијагарините казино концерт место

Џеј "WhoJedi" Newnum е да се чекор подалеку од покер во светот во однос на наводите дека му украле $700 од дилери совет тегли на Foxwoods Конектикат во доведе до Божиќ.Покер турнир фотограф, и videographer, Џеј "WhoJedi" Newnum, издаде соопштение на неговиот личен блог, во реакција на обвинувањата дека тој го украл $700 од дилери совети тегла во Foxwoods сопственост.Изјава (која може да се прочита во целост подолу) не содржи признание, но наместо да се фокусира на неговите ветувања да не се разговара за инцидентот со никого, се споменува поддршка за Унијата Претседателот Били Шеј (кој беше првиот човек што објавуваат вести на приказната), а завршува со неговата одлука да се чекор подалеку од покер светот 'на неодредено време.' Изјавата: Прво, дозволете ми да кажам дека тоа нели е лесно да се остане тивок.На Foxwoods Мега Оџакот Предизвик заврши во раните утрински часови на 16 декември.По летање дома дека истиот ден, јас се согласија дека јас не би дискутираат за ништо со никого.Имам чест и понатаму ќе продолжи да се почитуваат дека посветеност, но во светлина на трети лица извештаи и следните реакции, сакав да се направи оваа ограничена изјава.Јас би сакал да се обрати на негативни реакции против одредени трети лица, особено Били Шеј, унијата претседател, кој првично е објавена приказна.Сакам да држава јасно дека било негативна реакција против него или напади против неговиот лик не е condoned од мене.Вчера, се јавив на Г-дин Шеј лично.Зборувавме во должина, а не за она што тој го имаше објавено, но наместо тоа, за реакции од страна на заедницата.Јас се одржи болен ќе се против него, како што тој едноставно направи тоа што тој се чувствува тој се потребни за да се направи како унија на претседателот.Тоа беше голем разговор со Били и јас не го цениме него преземање на време да се зборува со мене.Имам поминато една деценија, како дел од покер заедница, и имаат навистина дојде да ја ценат оваа игра и семејството на луѓето во него.Тоа се рече, се чини дека за најдобар дека јас чекор подалеку од покер светот на неодредено време.Јас не сакам да кажам ви се заблагодарам на моето семејство и моите пријатели, и внатре и надвор од покер, кои биле неверојатно поддршка во текот на овој период.Конечно, иако јас нема да биде дел од покер светот сега за сега, јас уште ќе биде навиваат за индустријата за да продолжи да расте, се проширува, и за подобрување, на сите начини на кои што знаеме дека може.Џеј Newnum PokerFuse новинар Џеф Walsh има добиено судски документи од Врховен Суд на Њу Лондон, Конектикат, кои покажуваат Newnum беше уапсен on-сајт и се наплаќа со 5 Степен Кражба на 16 декември како да се изгради покер масата чекор по чекор. Newnum потоа се применува за Конектикат е Забрзан Pretrial Рехабилитација, која беше дадена на бадник.Приказната првиот хит на покер форуми на 8 јануари по Били Шеј, Претседател на унијата, што претставува работна сила во Foxwoods Казино, Конектикат, објави деталите за наводниот криминал на Локалните 2121 Унија Facebook Страница.Во пост Шеј пишува, "имавме кражба во Покер Соба на турнирот совет пари од Џеј Newmun.Тој беше ангажиран од страна Foxwoods некаде назад како видео во живо блогер да ги покрие дневните покер турнири.Тој бил фатен само пред Божиќ по видео покриеност беше разгледан и потоа се уапсени и обвинети за кривичното дело кражба по тој го признал злосторството." Тој исто така истакна украдена сума на '$700', а потоа е наведено, "Г-дин Newmun е вработен од страна на WPT и нејзините императив дека тие се информирани за своите постапки и за следните однесување." Во Facebook пост Шеј имаше погрешно напишан сторителите презиме, а исто така погрешно тврди дека тој работел за WPT кога всушност тоа беше WSOP.Таму беше гласно backlash во некои маала на покер заедница за ова, и Шеј се вратив назад на истата Facebook страница да се извини за тој направи грешки во оригиналниот поднесување на неговата изјава.Шеј, исто така, напиша, "Бидејќи приказната скрши дека имало кражба на $700 дилер на tokes во Покер Соба некои во Покер заедница се сомнева легитимитетот на оваа вест.Јас ја добив некои многу вознемирувачки лични коментари и напади за да оди на социјалните медиуми пат во издавање на оваа приказна," додека се тврди дека "Сè кои се однесуваат на инцидентот, со исклучок на неговата припадност, се точни и фактички.Некои во покер во светот побараа од мене да ги симнат на пост, бидејќи постои недостаток на судските документи за да се провери овие обвинувања.Јас под никакви околности ќе го сторат тоа бидејќи нашите Покер дилери имаат секое право на фактички информации и информации во целина." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre seneca нијагарините казино концерт распоред.