Seneca нијагарините казино центар

листа на јавно се тргува казино компании

Во сад и истакнати кредитна рејтинг агенција, наводно, го предвиде дека нацијата е слободно бизнис секторот е веројатност да се доживее слична пад на приходите до 60% оваа година, благодарејќи на влијанијата на coronavirus пандемија.Според извештајот од CDC Игри Извештаи, прогнозата од Фич Рејтингот беше содржани во посебно испитување во последици на заболување на нацијата економија, со процент пад е највисок меѓу 87 различни деловни сегменти истражени.Шокантно слајд: Тоа беше понатамошни детални дека анкетна од Фич Рејтингот аналитичари Колин Менсфилд и Алекс Bumazhny исто така предвидуваат дека слободното бизнис секторот во сад, која опфаќа туризам, ресторан, сместување и игри индустрии, може да се види неговите собрани приходи за целината на 2020 година се откажат од колку што е $5 трилиони долари заради бавно економско закрепнување по 'трауматски' првата половина.Бавно заздравување: извор се изјасниле дека речиси 1,000 казина се шири низ 43 држави беа принудени да привремено затвори своите врати во Март како coronavirus пандемија погоди сад и racked до уште-зголемувањето на смртта се што е северно од 114,000 seneca нијагарините казино центар.
Сепак, CDC Игри Извештаи објасни дека некои 569 места во повеќе од десетина јурисдикции имаат бидејќи повторно отворен додека bellwether пазарот на Лас Вегас, почна обновување операции минатата недела под строги чистење, здравствено и социјално дистанцирање протоколи.Важен индикатор: Менсфилд, наводно, се пресметува дека казино пазарот во Лас Вегас, може да видите годишниот собрани приходи за 2020 несреќа од колку што 50% од година на година со регионалните пазари страдање преку околу 20% се намалува.Наводно, прочитајте изјава од Менсфилд.. suite. "Ние сме биле удар на негативни downbeat поглед на обновување.Воздухот капацитет прашање (за летови доаѓаат во Лас Вегас) е на х-фактор.Луѓето можеби ќе сакате да дојде но дали тие сакаат да се качат на летот со сите неизвесност?Кога за прв пат слушаат за 20% намалување во регионалните пазари, можеби ќе помислите "тоа не е толку лошо'.Тогаш ќе сфатиме дека ниту еден од регионалните пазари имаше голема на пад за време на рецесија.На кратко одговорот е дека вози-на пазарите не се толку болни што Лас Вегас." Можни позитивни: на ведрата страна и Менсфилд, наводно, се предвиде дека голем дел од народот е казино индустријата ќе имаат повторно отворен од страна на почетокот од јули, додека Bumazhny пресметува дека операторите се најверојатно да ја видите зголемена споредливи втората половина собрани приходи од sportsbetting без оглед на тоа дали фанови им е дозволено да присуствуваат на ваквите натпревари. листа на покер сајтови на велика британија.