Maleta де покер 500 fichas храброст

grosvenor казино blackpool отворање пати

Малта е онлајн коцкање регулаторот има претстави нова анти-перење пари програма, дел од регулаторот тековните напори за да се поткрепат своите погоди имиџ во јавноста.Во вторникот, на Малта Игри Орган (MGA) најави формирањето на нов Анти-Перење Пари Надзорниот Единица.Овој потег следи Малта е усвојувањето на Европската Унија Четвртиот Анти-Перење Пари Директива минатиот декември.Новиот АМЛ Контролниот Модул е сега целосно функционална и ќе биде спроведување на на-сајт и off-site инспекции на MGA licensees, од кои некои ќе бидат спроведени заедно со Малта е Финансиски Разузнавачки Анализи Единица (FIAU).На MGA вели својата АМЛ контролниот план за 2018 вклучува "значителен број на на-сајт посети" и земјиште-базирани и онлајн licensees.Додека новиот АМЛ единица е очигледно бил во работи за некое време, тоа е формално деби доаѓа само еден ден откако на MGA започна истрагата на својот италијански-базирани онлајн игри на licensees.Во истрагата е одговор на овој месец е апсењето на Италија е т.н maleta де покер 500 fichas храброст. "обложување цар" и неговиот MGA-лиценцирани операција наводни врски да Мафијашки кланови.Малта гејминг индустријата придонесува 12% на островот нацијата бруто домашниот производ, а со тоа и на MGA е осетлива на извештаите на својот италијански licensees' наводно линкови за организираниот криминал.Во јануари, на MGA турка назад против тврдењата од страна на Италија е Анти-Мафија Комисија дека MGA не прави се што може за да помогне да се искорени Мафија-поврзани нелегално коцкање операции.Минатата недела, MGA извршниот претседател Јосиф Cuschieri рече дека сака подобро соработка со италијанските власти и вети дека MGA имаше "интензивираат проверки против италијански компании." Maltese официјални лица тврдеа овие сонди се само првата фаза во конкретни crackdown на било неодобрени активност од страна на италијански licensees.Во понеделникот, италијански игри новинска агенција Agimeg пријавено дека на MGA имаше издадени писма до седум италијански licensees бараат формални одговори на 20 специфични прашања, вклучувајќи ги и нивните АМЛ протоколи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre maleta де покер 500 fichas precio.