сина heron казино божиќ часа

luxeuil les bains казино joa

Ние не веруваме во тековниот циклус е толку тешка како во 2014-15 кога анти-мито кампањи од страна на Кинеската влада погодени двете игри на побарувачката (односно, отстранување на сива приходи) и снабдување (односно, кредитната криза во фрагментирани, високо применети junket систем)," Голдман Сакс' аналитичари Simon Cheung, Хенри Chow и Алфа Ванг напиша во понеделникот забелешка на игри на среќа во Азиско-Пацифичкиот регион.Тие истакна дека во текот на 2014-2015 игри рецесија, и на побарувачката и понудата на ВИП, како и за масовниот пазар на Макао беше "тешко погоден" среде Кина анти-мито иницијативи сина heron казино божиќ часа. Овојпат, влијанието е главно на понудата страна, како поголема тежина во префрлање на пари од Кинески префрлани агенти/играчи најверојатно ќе резултира со junkets вртење повеќе претпазливи на кредит екстензии, со некои веќе размислуваат разновидност и промена на нивниот бизнис модел (на пример, Tak Чун стекнато сопственички удел во Макао Легендата која е сопственик на три казина во Макао)," додаде Голдман Сакс тим сина heron казино ручек бафет.
Што се однесува до побарувачката е загрижен, иако одредени играчи може да се одржи надвор нивните коцкање патувања блиска до ситуација stabilises, во поглед на crackdown [во Кина] на нелегално коцкање активности и воведување на "забранета играч листата', ние не гледам никаква структурни прашање и/или замени за тули и малтер коцкање на среден рок," аналитичарите го напиша.mong на различни игри јурисдикции во Азија, оние кои се произведуваат повеќе од нивните игри приходи во земјата – како на пример, Малезија и на Филипините – може најверојатно искуство побрзо обновување; додека оние пазари се повеќе се потпираат на Кинески Вип "може да потрае подолго", додаде аналитичарите. luvas де goleiro profissional покер.