Luxe корални казино плажа и cabana клуб

без депозит бонус кодот за intertops казино класичен

Трамп Забава Летувалишта се наметнува преку своите планови за да го затворите Адут Таџ Махал, се приклучи на останатите четири коцкање установи кои се затворени во Атлантик Сити оваа година.Компанијата поднесе своите трудови во сојузна стечај судот во петок по неуспехот да се обезбеди државата и локалните даночни концесии тоа е потребно да се задржи на казино се отвори.Адвокати за Адут Забава советува Њу Џерси е Поделба на Игри за Спроведување на законот за својата намера да престане со операциите на Таџ Махал и да го затворите или за Декември.12 luxe корални казино плажа и cabana клуб. Откако Адут Таџ Махал се затвора, 3,000 на своите вработени ќе биде надвор од работа, се приклучи на околу 8,000 повеќе работниците кои ги изгубиле своите работни места, бидејќи масовното затворање оваа година.Атлантик Сити Градоначалникот Не Guardian го нарече "многу тешко време", за набргу да се shuttered Адут Таџ Махал и нејзините вработени. "Јас сум многу жал ми е да се слушне дека Трамп Таџ Махал одлучи да го затвори на Декември. 12," Атлантик Сити Градоначалникот Не Guardian вели во соопштението без депозит бонус кодот за мајами клуб мобилни казино. "Знам дека ова е многу тешко време за сите вработени кои ќе бидат губење на нивните работни места.Сакам да знаете дека градот на Атлантик Сити направи сè што може за да помогне во одржување на Трамп Таџ Махал се отвори.Сепак, тие се уште мора да платат нивната објективна на даноците, исто како и нашите жители се направи." Обвинуваат игра почна Боб McDevitt, претседателот на Локалните 54 на Обедини-ТУКА казино работници унија, беше брзо да се обвинуваат милијардер инвеститор Карл Icahn би требало "малтретирање тактика", како слама што избувна на Трамп Таџ Махал е назад без депозит бонус кодот за громогласен 21 казино.
"Ние сме сите на чекање за Г-дин Icahn да се засили и да стане дел од решението и да престане да покажува на прстите, заканувајќи и се бара," McDevitt рече без депозит бонус кодот за intertops казино класичен. "За еднаш можеби тој може да ја направат вистинската работа, наместо да се обидува да ви силеџија секого." Icahn, кој вети дека ќе инвестира $100 милиони во Адут Таџ ако компанијата доби $175 милиони евра во државните и локалните даночни олеснувања, продолжува да се фрли неговите сопствени снимки да Труба Таџ Махал унијата за искористување на казино е финансиски проблеми и не почитување на фактот дека никој не е подготвен да инвестира во тоа пред да дојде заедно опрема мо слотови поделба 2. "Reprehensibly, унијата, наместо да се работи со и да се обидува да и помогне на компанијата да се задржи Таџ жив, и наместо тоа се прави сè за да ја уништи можноста за зачувување на работните места на над 3,000 вработени," Icahn рече минатиот месец.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.