без депозит бонус кодот за uptown аса казино

geckos gone wild слот машина

CARSON ГРАД — Цезар Забава Корп ја применуваат на Невада комунални Комисија да се повлече како мало клиентите на NV Енергија и куповната моќ директно преку продажба на големо на пазарот.Ако одобрени од страна на ЈКП, Цезар ќе стане третата големи игри компанијата во државата да го напушти државата-регулирана енергетска компанија во последниве месеци.Во две одделни "излез" апликации за покривање на нејзината Северна и Јужна Невада својства поднесува со Невада комунални Комисија, Цезар Претпријатие Услуги, посочи тој ќе биде подготвен да ја напушти NV Енергија што е можно Септември без депозит бонус кодот за uptown аса казино. 1, 2017 geax покер кралот слободен чипови. Излез такси ќе бидат проценети од страна на ЈКП за да се овозможи за заминување.Надоместоците се наменети за да се заштитат останатите корисници на услугата за енергија инвестициите во дел за да се обезбеди сигурно снабдување со енергија на заминување компании.Цезар работи бројни големи хотел-казина и слични установи во Јужниот дел на Невада: Bally е Лас Вегас, Цезар Палас, Cromwell, Фламинго Лас Вегас, Harrah 's во Лас Вегас, На Linq Хотел, Планет Холивуд, Париз Лас Вегас, Рио и Harrah' s Laughlin.Тоа функционира три повеќе во Северна Невада: Harrah 's Рено, Harrah' s Езерото Тахо и Harveys Езерото Тахо.На апликации за купување на енергија од нова електрична енергија услуги се датира во Ноември gebrechen hexer најдобри во слотот. 23 но беа само испратени на ЈКП веб-сајт.Ако излез е одобрен од страна на државните регулатори, Цезар ќе се приклучат Дин Места Ltd.и MGM Места Меѓународниот во оставајќи како мало клиентите на претпријатието да се бараат поевтини електричната енергија на пазарот на големо.Две игри компании лево Октомври geckos gone wild слот машина.

Трета компанија, Лас Вегас Песоци Корп, одлучи да не продолжи со својата излезете од апликацијата.ЈКП вработените се утврди она што на компаниите кои бараат да го напушти претпријатието, се прави бизнис, како Невада Моќ во Јужниот дел на Невада, треба да се плати за да се покријат инвестиции се веќе направени во инфраструктура за да се обезбеди сигурно снабдување со енергија на својата база на клиенти.Трошоци одобрени од страна на комисијата изнесува $86.9 милиони евра за MGM и $15.7 милиони евра за Дин.На Невада Законодавната власт во 2001 година одобрен процес дозволувајќи им на големи компании, да излезете како мало енергија клиенти, како начин да се намали цената притисоци во текот на енергетска криза во времето.Оние околности кои веќе не постојат, но некои големи компании сега се излегување бидејќи тие се очекува да биде во можност да преговара поповолни цени за моќта на сопствените. шансите на куќа победа во blackjack.